Češi na Euram Bank v Rakousku – Lieser v Top 20

1991

European Tour & Challenge Tour – Euram Bank Open, Ramsau, Rakousko
(15. – 18.7.2020)

Sobota – finálové kolo
Ondřej Lieser zahrál další dobré kolo s pěti birdie, jedním bogey a jedním double bogey, 68 ran, dvě pod par. Získal dalších 18 pozic a skončil na pěkném 13. místě  (-7).
Matušovi se naopak nepovedlo ani poslední kolo. Zahrál v něm dvě  double bogey, dvě bogey a žádné birdie. Celkem 76 ran, šest nad par. Výsledek ho srazil na konečné 61. místo (+4). Francouz Julien Brun, působící v Česku na Albatrossu obsadil 6. pozici (-10).

Zvítězil Francouz Joël Stalter (-14) před Angličanem Richardem Mansellem (-12) a trojicí Knappe, Blomstrand, Sciot-Siegrist (-11).

Konečné výsledky

 

Pátek – 3. kolo
Ve třetím kole hrál z Čechů lépe Lieser a hodně si polepšil. Eagle, dvě birdie a bogey daly dobrý výsledek 67 ran tři pod par. Předstihl Matuše, je 31. místě (-5).
Stanislav Matuš zahrál zatím nejslabší kolo, 74 ran a klesl na 48. místo (-2).

Vede Francouz Sciot-Siegrist (-16) o tři údery před Angličanem Mansellem (-13). Třetí příčku dělí Francouz Stalter se Švédem Blomstrandem (oba -12).

Leaderboard

 

Čtvrtek – 2. kolo
Matuš i Lieser si v druhém kole o mnoho ran pohoršili, nedostali se pod par a vypadli z Top 10. Po včerejších 63 ran, které ho dostaly do vedení zahrál dnes Matuš o osm více, 71 ran, jednu nad a ustoupil na 17. pozici (-6).
Lieser hrál o osm více než včera, 73 ran, tři nad par a klesl na 50. místo. Cut je hodnotě Even par, oba Češi postoupili do víkendových kol.
Vede Holanďan Joost Luiten (-12) před dvojicí Eriksson, Stalter (oba -10).

Leaderboard

 

Středa – 1. kolo
Stanislav Matuš začal bohatýrským výsledkem 63 ran, sedm pod par a je v čele výsledkové listiny (-7). Hrál čistých sedm birdie, bez jediného bogey. Pozici lídra sdílí s Australanem Deyenem Lawsonem, který hrál devět birdie a dvě bogey. Krátké hřiště Adamstal neklade příliš veliký odpor, pod parem je osmdesát ze 144 hráčů.
Skvěle si vede i Ondřej Lieser, který si připsal první Hole in One sezóny. Zahrál ho na 12 jamce s parem tři. Přidal čtyři birdie a jedno boegy. S výsledkem 65 ran, pět pod se zařadil do Top 10 na 6. místo (-5).

Leaderboard

Skorkarta Matuše – 1. kolo

 

Adamstal

Úvod
Čeští profesionálové Stanislav Matuš a Ondřej Lieser nastoupí ve středu do druhého turnaje sdílené části European Tour a Challenge Tour v Rakousku.
Obsazení je podobné jako minulý týden v Atzenburgu. Na startu budou Valimäki, Luiten, Arnaus, Scalise, Arkenau, Schneider, Huizing a další. Nehraje vítěz minulého Austrian Open Skot Marc Warren.

Hřiště  Adamstal GC, běžné dějiště Challenge Tour a Pro Golf Tour, má v kalendáři European Tour premiéru. Se svými necelým šesti tisíci metrů patří k nejkratším hřištím kalendáře, ale hru ztěžuje jeho členitost a položení na svahu. Hřiště leží v nadmořské výšce 1.135 metrů nad mořem, hráči musí počítat s řidším vzduchem.

Hřiště má par 70 a délku 5.919 metrů.
Dotace odměn je 500.000 Eur.

Oba Češi startují v odpoledních flightech. Matuš ve 14:05, Lieser ve 14:55

Leaderboard

 

Odkazy:   Adamstal GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

This week's course 😍

Zveřejnil(a) European Tour dne Úterý 14. července 2020