Češi na Challenge v Itálii – Lieser na 4. místě, Matuš třicátý

1623

European Challenge Tour – Italian Challenge Open Eneos Motor Oil, Agrate Conturbio, Itálie (1. – 4.10.2020)

Neděle – 3. kolo
V tříčlenné rozehrávce zvítězil Němec Hurly Long. Na první jamce vypadl Němec Marcel Schneider, na druhé Angličan Matt Ford (všichni -13). Dvě kola vedoucí Angličan Todd Clements zahrál v posledním kole dva údery nad par a odsunul se na konečné 8. místo (-11).
Turnaj je velikým zklamání pro pořadatelskou zemi. První Ital, Matteo Manassero se objevil až ve třetí desítce výsledovky.

Ondřej Lieser má za sebou nejlepší výsledek kariéry. Po výkonech 64,71 a 68 (-12) obsadil dělené 4. místo. Poslední kolo začal dvěma bogey a dvěma birdie v první devítce. Druhou devítku zahájil eagle a doplnil dalšími dvěma birdie. Hrál 68 ran, čtyři pod par. Na rozehrávku mu chyběl jediný úder.
Odměna za umístění je pro Liesera 13.650 Eur, v přepočtu zhruba 370.000 korun.
Stanislav Matuš v posledním kole odpadl. Den předtím sdílel s Lieserem osmou pozici. V posledním kole hrál čtyři birdie, ale uteklo mu jedno double bogey a tři bogey, které zavinily výsledek 73 ran, jednu nad par. Z osmé pozice se propadl na konečné 30. místo (-7). Obdržel odměnu 2.340 Eur.

„Italian Challenge Tour Eneos Motor Oil mám úspěšně za sebou a jsem rád, že se mi podařilo vylepšit nejlepší český výsledek v historii Challenge Tour,“ píše na Facebooku Ondřej Lieser.
„Tentokrát chybělo málo, jedna rána od play-off. Další šance bude v listopadu na Challenge Tour ve Španělsku. Děkuji za podporu rodině a všem partnerům i fanouškům.“

Další umístění: 8. Rusch, Clements (-11), 19. FAhrbring (-9), 25.Manassero (-8), 30. Scalise (-7), 35. Vecchia Fossa, Siem (-6), 46. Bourdy (-5).

Konečné výsledky

Skorkarty Ondřeje Liesera

 

 

Stanislav Matuš a Ondřej Lieser - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš a Ondřej Lieser

Sobota – 2. kolo
Ondřej Lieser dnes hrál 71 ran, o šest ran více než včera, Stanislav Matuš hrál 67 ran o dvě méně a oba čeští hráči se sešli na děleném 8. místě (-8).
Vedoucím hráčem zůstává Angličan Todd Clements (-13), druhou pozici dělí Angličan Alfie Plant a Němec Hurly Long.

Další pozice: 4. Siem, Manassero (-9), 8. Schneider (-8), 17. Scalise (-6), 25. Bourdy (-5), 45. Rusch (-3), 61. Vecchia Fossa (-2).
Cutem neprošli: Wiegele, Lampert, Van West, Von Delinghause, John, Koivu, Kölbing.

Turnaj byl pro nepřízeň počasí zkrácen na tři kola.

Leaderboard

 

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo zůstalo pro déšť nedohráno, pokračuje v sobotu od 9:00 Hod.

Stanislav Matuš a Ondřej Lieser - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš a Ondřej Lieser

Čtvrtek – 1. kolo
Ondřej Lieser začal fantasticky. Zahrál devět birdie a dvě bogey, 65 ran sedm pod par a dělí druhé místo s Němcem Marcelem Siemem. V čele je Angličan Todd Clemens (-8), který hrál čistých osm birdie.
Stanislav Matuš hrál dvanáct parů v řadě, pak tři birdie na Jamkách 13 až 16 a usadil se na 31. místě (-3).

Další pozice: 4. Manassero (-6), 8. Schneider, Long (-5), 20. Scalise, Bourdy, Vechhia Fossa (-4), 43. Quasne, Von Delingahusen, Rusch (-2), 74. John (E), 96. Kölbing (+2), 103. Van West (+4).

Leaderboard

Skorkarta Ondřeje Liesera – 1. kolo

 

Stanislav Matuš a Ondřej Lieser - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš a Ondřej Lieser

Úvod
Čeští profesionálové Stanislav Matuš a Ondřej Lieser se účastní turnaje Challenge Tour v italském Agrate Conturbio na severu Itálie, nedaleko  Lago Maggiore.

Na startu budou domácí hráči Manassero, Vechhia Fossa, Scalise, Němci Schneider, Von Delinghause, John, Long, Siem,  dále Bourdy, Koivu, Edberg, Rusch.

Hřiště GC Castelconturbia má par 72 a délku 6.230 metrů.
Dotace odměn je 300.000 Eur. Loni zvítězil Angličan Matthew Jordan.

Do prvního kola vyrazí Lieser ve čtvrtek ve 12:10, Matuš ve 13:25.

Leaderboard

Odkazy:   GC Castelconturbia   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje