LIV Golf Orlando – třetí turnaj vyhrál Brooks Koepka a tým Torque

1117

LIV Golf Orlando, Winter Garden, Florida
(31.3. 2.4.2023, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Ve třetím turnaji LIV Golf v Orlandu zvítězil Brooks Koepka (-15) před Kolumbijcem Sebastiánem Muňozem (-14) a Jihoafričanem Deanem Burmesterem (-12).
Koepka je prvním dvojnásobným vítězem LIV Golf. Loni v říjnu vyhrál turnaj v Džiddě  po play-off s Peterem Uihleinem.

„Už několik týdnů hraji dobře,“ řekl Koepka. „Jen to nebylo moc vidět na výsledkové kartě, dělal jsem hloupé chyby. Bylo příjemné přijít tento týden a hrát v podstatě bez chyb. Jsem šťastný, že jsem zvítězil. Bohužel jsme nezískali týmové vítězství, což je trochu hořkosladké. Ale podívejte se, jsem šťastný když jdu do Augusty.“

Koepka je mezi osmnácti hráči LIV, kteří  budou příští týden hrát  na Masters 2023

Další umístění: 4. Reed (-12), 7. Johnson (-10) , 10. Horsfield (-9), 16. DeChambeau (-7), 17. Pieters (-7), 29. Smith (-5), 30. Ancer (-5), 41. Mickelson (E).

V týmech zvítězil Tourque GC.
Kapitán týmu Torque GC Joaquin Niemann, který mimo sezónu přepracoval soupisku a doplnil ji o nové hráče Muñoze a Pereiru  byl rád, že získal týmový titul při svém teprve třetím startu.  Španělsky mluvící čtyřčlenná soupiska Torque je nejmladší v LIV Golf League.
„Je to úžasné,“ řekl Niemann. „Chemie mezi námi čtyřmi je od prvního dne docela dobrá. Všechna kola bylo pro nás čtyři docela snadné držet spolu. Myslím, že od prvního týdne víme, že můžeme vyhrát. Jen to vlastně přišlo o něco později, než jsme si mysleli.“

Příští turnaj se uskuteční 21. – 24. dubna v australském Adelaide.

Výsledky

sestřih finálového kola

Brooks Koepka - foto goflmagic.com
Brooks Koepka

Sobota – 2. kolo
Brooks Koepka, kapitán Smash GC, zahrál podruhé za sebou 6 ran pod par, dnes 65 a na hřišti Orange County National nastoupil do vedení (-12). Vede o tři rány před Sebastiánem Muñozem z Torque GC (-9), lídrem prvního kola, který po rekordních 62 ranách dnes zahrál v paru. Třetí místo dělí tři hráči Laurie Canter z Cleeks, Mito Pereira z Torque a Patrick Reed z 4Aces (všichni -8)

Další pozice: 9. Ancer (-6), 14. Johnson, Smith (-5), 27. DeChambeau (-4), 33. Leishman (-2), 46. Mickelson (+4), 47. Garcia (+5),

Týmovou soutěž vede Smash s kapitánem  Koepkou (-26) o dvě rány před Torque (-24).  O další tři rány zpět je Cleeks  (-21).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

Orange County National

Úvod
Série LIV Golf je zaplavena mořem peněz. Celkový objem odměn pro hráče se letos navýšil z 255 na 405 milionů dolarů. Formát 14tidílné série je 12 týmů po čtyřech hráčích, hrají se tři kola s canon startem bez cutu. Sestavy týmů zde.
Každý turnaj má Prize money 25 milionů dolarů. Z toho je pro soutěž jednotlivců určeno 20 milionů, 4 miliony pro vítěze až 120.000 pro posledního hráče. Dále 5 milionů pro týmy: 3, 1,5 a 0,5 milionu pro první tři.
Vítěz týmového šampionátu na konci série si odnese 16 milionů dolarů, 4 miliony na hráče.
Pro nejlepší hráče je na koci roku připraveno dalších 30 milionů dolarů. První obdrží 18 milionů, druhý 8 a třetí 4 miliony.

Třetí turnaj se hraje na hřišti Orange County National s parem 71 a délkou 6.652 metrů.
Poslední turnaj v Tucsonu vyhrál Novozélanďan Danny Lee, v týmech Fireballs Sergia Garcii.