696

LIV Golf – Play del Carmen, Mexiko
(2. – 4.2.2024,-7 hodin)

Neděle – 3. kolo
Vstup Jona Rahma do turnaje LIV Golf je velkolepý. Jako jednotlivec skončil na 3. místě (-10) a se svým  týmem Legion III zvítězil v soutěži týmů (-24). Rahm si z Mayakoby odveze odměnu 1,5 milionu dolarů za třetí místo a dalších 750.000 podílu za umístění týmu.

V jednotlivcích zvítězil Joaquin Niemann na čtvrté jamce playoff se Sergiem Garciou.
Niemann začal famózně. Zahrál v prvním kole rekordních 59 ran (-12) s jedním eagle a deseti birdie. Nahrál si dostatečný náskok aby v druhém kole mohl polevit a udržet si náskok do finále. Za vítězství získal odměnu 4 miliony dolarů a dalších 166.000 podílu za umístění týmu.

Další umístění: 5. Johnson, Koepka (-10), 8. Hatton (-7), 15. Gooch (-4), 17. Reed (-3), 25. DeChambeau (+1), 28. Ancer, Poulter (E), 32. Westwood (+1), 51. Perez, Mickelson (-11), 54. Warner III +14).

Pořadí týmů: zvítězil Legion III ve složení Rahm, Hatton, Vincent a Surrat (-4). Na druhém místě je tým Crushers ve složení DeChambeau, Casey, Howell III. Třetí jsou Torque ve složení Niemann, Muňoz, Pereira a Ortiz (-14)

Leaderboard

Rekordní skorkarta Joaquina Niemanna 1. kolo

Sestřih 3. kola vítězného týmu

Jon Rahm a Phil Mickelson - profimedia
Hráči LIV Golf – Jon Rahm a Phil Mickelson

LIV Golf Maykoba
V mexické Mayakobě začíná v pátek třetí ročník čtrnáctidílné série LIV Golf. Do hráčského pole s velikým ohlasem vstupuje Španěl Jon Rahm s týmem Legion III, ve kterém jsou Angličan Tyrrel Hatton, Zimbabwan Kieran Vincent a Američan Caleb Surratt.

Hraje se na opět na hřišti El Camaleon Golf Course s parem 71 a délkou 6.507 metrů.

Série LIV Golf je zaplavena mořem peněz. Každý turnaj má Prize money 25 milionů dolarů. Z toho je pro soutěž jednotlivců určeno 20 milionů, 4 miliony pro vítěze až 120.000 pro posledního hráče. Dále 5 milionů pro týmy: 3, 1,5 a 0,5 milionu pro první tři.
Vítěz týmového šampionátu si odnese 16 milionů dolarů, 4 miliony na hráče.
Pro nejlepší hráče je na koci roku připraveno dalších 30 milionů dolarů. První obdrží 18 milionů, druhý 8 a třetí 4 miliony.

Loni zde zvítězil Charles Howell -16 a tým Crushers -26.

Turnaj vysílá Golfchannel.

Leaderboard

Odkazy:  El Camaleon    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Loňská Mayakoba