Andalucia Challenge – senzační vítězství Ondřeje Liesera

3909

European Challenge Tour – Andalucía Challenge de España, Cadiz, Španělsko
(5.- 8.11.2020)

Neděle – finálové kolo
Ondřej Lieser slavně zvítězil na Andalucia Challenge de Espaňa. Po kolech 74,70,67,67 dosáhl skore -10. Poprvé v kariéře a jako první Čech zvítězil v turnaji druhé evropské série Challenge Tour. Za vítězství obdržel odměnu 32.000 Eur a posunul se na 6. místo žebříčku.
Ve finálovém kole hrál fantastický golf. V první devítce hrál čistých pět birdie a v půlce kola byl pět ran pod parem. V druhé devítce přidal na dvanáctce šesté birdie, než na 17. jamce přišlo první bogey. Vítezství pečetil parem na poslední jamce.
Druhé místo obsadil Angličan Richard Mansell (-8). O třetí pozici se podělili Angličan Ford a Španěl Oriel (-7).

Stanislav Matuš po skvělém začátku, kdy byl po dvou kolech na třetím místě (71,69, -4) se v dalších kolech už nedostal po par a po výkonech 72,75 skončil na 26. místě (+1).

Další pozice:  9. Brun, Blomstrand (-5), 11. Delinghausen (-4), 17. Schneider, Knappe (-3), 31. Johannssen (E), 65. Koivisto (+12).

Konečné výsledky

Rozhovor s vítězem Ondřejem Lieserem

Skorkarty Ondřeje Liesera

Sobota – 3. kolo
Ondřej Lieser stále snižuje skore a zlepšuje svoji pozici. První kolo 74 a 44. místo,  druhé 70 a 24. místo, třetí 67 a vystřídal Matuše na 3. místě (-5). Lieser dnes hrál šest birdie a jedno bogey, pět po par.
Stanislav Matuš dnes hrál v paru a ustoupil na 7. místo (-4).
Do čela turnaje nastoupili domácí Pedro Oriol a Švéd Oscar Lengden (oba -6). Třetí místo dělí s Lieserem Švýcar De Sousa, Angličan Mansell a Dán Simonsen (všichni -5).

Další pozice: 12. Mivis (-3), 15. Delinghausen (-2), 23. Brun (-1), 28. Schneider (E), 37. Manley, Rusch (+2), 46. Long (+3).

Leaderboard

Stanislav Matuš a Ondřej Lieser

Pátek – 2. kolo
Stanislav Matuš se dnes zlepšil dva údery, hrál 69 ran, tři pod par s eaglem, dvěma birdie a jedním bogey. Posunul se na parádní dělené 3. místo (-4).
Ondřej Lieser hrál čtyři birdie a dvě bogey, 70 ran, dvě pod par. Posunul se na 24. místo (E).
S náskokem čtyř úderů vede Dán Martin Simonsen (-9) před Švédem Christopherem Blomstrandem. Třetí místo s Matušem dělí Skot Euan Walker (-4).

Další pozice: 11. Rusch (-2), 19. Brun (-1), 29. Manley  (+1), 36. Long, Koivu, Delinghauden (+2), 56. Schneider (4).
Cutem neprošli: Van West, Fenasse, John.

Leaderboard

Stanislav Matuš a Ondřej Lieser - foto Ivan Paggio

Čtvrtek – 1. kolo
Z Čechů začal lépe Stanislav Matuš. Pět birdie a čtyři bogey daly výsledek 71 ran, jednu pod par a 14. pozici (-1).
Lieser začal boj o kartu na European Tour slabším výsledkem. Šest bogey a čtyři birdie zaznamenají výsledek 74 ran, dvě nad par. Lieser je na 44. místě (+2).
Po čistých šesti birdie vede Dán Martin Simonsen (-6), O ránu zpět je na 2. místě Severoir Michael Hoey (-5).
Třetí místo zaujal Fin Oliver Lindell (-4).

Další pozice:  8. Brun (-2), 18. Rusch (E), 31. Koivu (+1), 66. Delingahusen (+4), 78. John (+5), 89. Van West (+7).

Leaderboard

Úvod
Ondřej Lieser a Stanislav Matuš se v Cádizu účastní prvního ze tří turnajů španělského závěru sezóny European Tour.
Přihlášeni jsou Long, Koivisto, John, Brun, Schneider, Besseling, Gradecki, Howie.

Hraje se na hřišti Iberostar Real Club de Golf Novo Sancti Petri s parem 72 a délkou 6.460 metrů.

Lieser je aktuálně na 21. místě žebříčku Road to Mallorca, pouhých 500 Eur od získání karty na European Tour 2021, kam postupuje nejlepší dvacítka hráčů.