Filip Mrůzek se na Penati stal podruhé Mistrem slovenské PGA

801

PGA SK – Penati Slovak Open Championship, Senica, Slovensko
(13. – 14.9.2021)

Úterý – finálové kolo
Český profesionál Filip Mrůzek s přehledem a náskokem čtyř ran vyhrál dvoudenní Penati Slovak Open (-15). Stal se podruhé mistrem slovenské PGA. První titul získal v druhém ročníku 2018. Za vítězství obdržel odměnu 10.000 Eur.
Druhé místo (-11) udržel skvělým finišem Stanislav Matuš, který hrál devět birdie a jedno bogey, skvostných 65 ran, osm od par.
Na třetí místo se skvělým výkonem 65 ran vytáhl z 12. místa domácí Petr Valášek. Pozici dělí Michalem Pospíšilem, oba (-8).

Jakub Bareš druhé kolo pokazil, hrál 77 ran a skončil na 11. místě, které sdílí se Štěpánem Daňkem (oba E). Neprosadil se Aleš Kořínek, obsadil 27. místo (+5).

Konečné výsledky

 

 

Drive Filipa Mrůzka

Pondělí – 1. kolo
Filip Mrůzek hřiště Penati dobře zná a první výsledek tomu odpovídá. Čistých devět birdie, skvostných 64 ran, devět pod par. Vede o čtyři rány před Rakušanem Jürgenem Maurerem. Na třetím místě přenocuje Jakub Bareš (-4). Matuš s Pospíšilem dělí čtvrté místo (-3).
Český amatér Bača je na 18. místě.

Nejlepším Slovákem je Adam Puchmelter na 7. místě (-2).
Pozornost zaslouží sedmé místo juniorky Antonie Zacharovské, úřadující mistryně Slovenska.

Leaderboard

 

Penati Legend Course - foto penatigolfresort.sk
Penati Legend Course

Úvod
Přes dvě desítky českých profesionálů se hrne do slovenské Senice, kde dnes odstartovalo 5. Penati Slovak Open Championship, Mezinárodní mistrovství slovenské PGA. Češi jsou na hřišti Penati úspěšní. V dosavadních čtyřech ročnících zvítězili třikrát. Pohár mistra PGA SK vlastní Petr Nič, Filip Mrůzek a  Ondřej Lieser.

Na turnaj je přihlášeno 58 hráčů: 24 Slováků, 22 Čechů, tři Rakušané, dva Slovinci, dva Španělé a dva Angličané. Po jednom se přihlásili Maďar, Skot a Srb. V barvách Slovenska hraje pět žen.

S výjimkou loňského vítěze Ondřeje Liesera bude v Senici celá česká profesionální elita: Bareš, Cafourek, Daněk, Kořínek, Matuš, Mrůzek, Suk, Pospíšil. Přihlášen je i přední český amatér Matěj Bača.

Hrají se dvě kola na Legend Course s parem 73 a délkou 6.539 z černých odpališť. Jamka č. 15 je s délkou 712 metrů nejdelší v Evropě.

Prize Money je 20.000 Eur, ze kterých čeká na vítěze celá polovina. Za Hole in One na jamce č. 8 je vypsaná prémie 5.000 Eur.

Ředitelem mistrovství je Peter Petrovič, hlavním rozhodčím  Rastislav Michalák, rozhodčími Kamil Búzek, Roman Ňukovič, Peter Petrovič a Miroslav Šukola.

Leaderboard

Odkazy:   Penati GR   Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství  PGA of Slovakia

Penati Golf Resort – promo video