Golf na Olympiádě muži – olympijským vítězem je Schauffele, Lieser poslední

2417

Olympiáda Tokio 2020  – Golf muži
(29.7. – 1.8.2020, +7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Poslední kolo bylo ve znamení mistrovských výkonů a velkých posuvů. Zlatou olympijskou medaili si z Tokia odveze Američan Xander Schauffele (-18).
Senzační stříbro odveze na Slovensko Rory Sabbatini. Pětačtyřicetiletý Jihoafričan se slovenským pasem získal pro svoji novou vlast stříbro heroickým výkonem. Ve finálovém kole hrál jeden eagle, deset birdie a jedno bogey, rekordních 61 ran, deset pod par. Přeskočil patnáct pozic, chvíli dokonce sahal po zlatu, ale Schauffele nechyboval a nepřipustil rozehrávku.
Bronzovou medaili získal na čtvrté jamce sedmičlenné rozehrávky Tajvanec C.T.Pan.

Počtem účastníků neobvyklou rozehrávku o bronzovou medaili hrála velká jména, sedm hráčů se stejným skore -15. Jsou to C.T. Pan, Morikawa, Pereira, Munoz, McIlroy, Matsuyama a Casey.

Neprosadili se Thomas a Reed, obsadili konečné 22. místo (-10).

Trápení Ondřeje Liesera na jeho první olympiádě neskončilo ani poslední den. Startoval z 10. jamky. Zahájil slibně dvěma birdie, následovala dvě bogey, na páté jamce eagle, na šesté birdie. V polovině kola byl tři rány pod parem. V druhé devítce však zahrál čisté čtyři bogey a vrátil se nad par. Výsledkem čtvrtého kola 72 ran a celkovým skore +10 zpečetil svoji účast na olympiádě posledním, šedesátým místem.

Další umístění: 10. Niemann, C.Smith, Straka (-14), 14. Hovland, Ancer (-12), 16. Bezidenhout, Pieters, Fleetwood (-11), 22. Lowry (-9), 27. Välimäki, Paratore, Schwab, Janewattananond (-9), 45. Samooja, Rozner (-4), 51. Leishman, Meronk (-2), 53. Higgo (E).

„V úvodu bych rád všem moc poděkoval za obrovskou podporu, které se mi dostalo a dostává! Není v mých silách všem odpovědět, ale moc si toho vážím!, “ poděkoval Lieser na Instagramu svým příznivcům.
„Olympijské hry v Tokiu pro mě končí velmi neúspěšně. Mrzí mě, že se mi nepodařil lepší výsledek, ale i to ke sportu patří… Děkuji především mojí manželce a našim holkám Elizabeth, Sáře, Vanese, protože cesta k tomu, abych se na Olympiádu dostal byla dlouhá a ony při mně stojí ať se děje cokoliv ❤️. Velké díky patří mým skvělým partnerům, které momentálně (dokud probíhá Olympiáda) nemůžu označit a jmenovat, ale vypíchnu alespoň jednoho člověka… Filipe, moc děkuju! Něco končí, něco začíná a pro mě byla čest se Olympijských her účastnit. Ještě jednou DÍKY VŠEM,“ uzavřel Lieser svoje slovo z olympiády.

Konečné výsledky

Skorkarta Liesera

Sestřih finálového kola

 

Sobota – 3. kolo
Trápení Ondřeje Liesera pokračuje. Ve třetím kole startoval z desátého odpaliště. Hrál své první eagle a první double bogey na Olympiádě. K tomu přidal dvě birdie a čtyři bogey, celkem 73 ran, dvě nad par. Zlepšil se o čtyři údery, ale stále zůstává na posledním, 60. místě (+9).

Podle shot trackeru dosáhl eagle na osmé jamce třetí ranou z roughu chip-in do jamky. Double bogey na jedenáctce zavinila druhá rána do bunkeru, ze kterého nepovedenou ranou zapadl do roughu, přihrávka na green, dva putty, 6 ran.

V čele se udržel Xander Schauffele (-14), na druhé místo se vysunul domácí hráč Hideki Matsuyama (-13), třetí místo dělí Angličan Paul Casey s Mexičanem Carlosem Ortizem (oba -12).
Rory McIlroy se opět přiblížil o kousek k čelu turnaje, je na 5. místě (-11) a od vedoucího hráče ho dělí 3 údery.
Další velká jména zůstávají stále vzadu. Morikawa je sedmnáctý (-7), Reed a Thomas dělí 38. místo (-4).

Další pozice: 5. Straka (-11), 9. Fleetwood, Lowry (-10), 14. Pieters (-8), 17. Bezuidenhout, Conners (-7),  28. Janewattananond (-6), 32. Välimäki, Hovland (-5), 42. Long, Rozner (-3),  46. Meronk (-1), 49. Leishman, Samooja (E).

Leaderboard

Skorkarta Liesera – 3. kolo

Sestřih 3. kola

 

Ondřej Lieser - foto Stan Badz - IGF
Ondřej Lieser

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo bylo na několik hodin přerušeno pro nebezpečí blesků. Ani po obnovení hry se nedohrálo. Zhruba patnáct hráčů bude dohrávat zostra ráno.

Ondřej Lieser stejně jako včera přerušil na 10. jamce. V první devítce hrál osm parů v řadě od jedničky do osmičky, na devítce bogey. Druhou devítku načal devátým parem.
Přerušení hry Lieserovi neprospělo ani dnes. Po návratu na hřiště kupil chyby. Na sedmi jamkách druhé devítky zahrál pět bogey a skončil s výsledkem 77, šest nad par. V nedohraném kole je na šedesáté, poslední příčce výsledkové listiny (+7).

Vede Američan Xander Schauffele (-11) Hrál se dva eagle, šest birdie a dvě bogey, celkem 63 ran, osm pod par.
Na druhém místě je Mexičan Carlos Ortiz (-10). Třetí místo (-8), dělí Čilan Mitto Pereira, Švéd Alex Noren, Rakušan Sepp Straka a domácí hráč Hideki Matsuyama který bude zítra dohrávat jednu jamku.

Zlepšil se Rory McIlroy, povyskočil o třináct pozic do Top 10 na 7. místo (-7). Morikawa a Reed si pohoršili. Morikawa ustoupil na 25. pozici (-3), Reed na 25. pozici (-3).
Justin Thomas je na 39. místě (+1).Přerušil na sedmnáctce, zítra ráno bude dohrávat jednu jamku.

Další pozice: 7. Janewattananond, Lowry, Casey na 17. jamce (-7), 15. Detry, Hovland (-5), 20. Ancer (-4), 25. Fleetwood (-3), 34. Välimäki, Conners na 16. (-2),  51. Leishman na 16. (+1), 55. Meronk +2 na 14. (+2).

Leaderboard

Skorkarty Liesera

 

Ondřej Lieser - foto instagram hráče
Ondřej Lieser

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo bylo pro nebezpečí blesků přerušeno. Hra byla obnovena v 16:15 místního času, tj. v 9:15 našeho času.
Ondřej Lieser přerušil na 10. jamce se skore Even par. Předtím odehrál skvělou první devítku. Zahrál osm parů a jedno birdie. V polovině kola byl v první třicítce pořadí (-1). Sice netrefoval ferveje, na trojce byl dokonce dvakrát v bunkeru, ale vždy se dostal na green a dohrál dvěma putty. S výjimkou třípatrové sedmičky, kde zasáhl green a úspěšně puttoval do birdie.
Přerušení  hry Lieserovi neprospělo. V druhé devítce hrál čtyři bogey a dvě birdie, dvě nad par. Skončil na 48. pozici konečného pořadí prvního kola (+1).

Na prvním místě je Rakušan Sepp Straka s osmi čistými birdie (-8). Na druhém místě přespí Thajec Jazz Janewattananond (-7). Také nechyboval, zahrál čistých sedm birdie. Třetí místo dělí Mexičan Ortiz s Belgičanem Pietersem (-6).
Velká jména zatím nijak hlasitě nezní. Rory McIlroy je na 20. místě (-2), Thomas na 41. místě (E), Reed, Morikawa a Shauffele na 12. místě (-3).

Další pozice: 8. Casey (-4), 12 Bezuidenhout, Hovland (-3), 20. Ancer, Matsuyama, Conners (-2), 31. Leishman, Im Fleetwood, Lowry (E), 48. Meronk (+1), 52. Zanotti (+2), 59. Samooja (+4).

Startovní čas Liesera do druhého kola v pátek je 02:14 našeho času.

Leaderboard

 

Ondřej Lieser - foto instagram hráče
Ondřej Lieser

Úvod
Do prvního kola své olympijské premiéry nastoupí český reprezentant Ondřej Lieser tento čtvrtek a bude ve skvostné společnosti.

Na startu budou Morikawa, Thomas, McIlroy, Conners, Reed, Schauffele, Hovland, Fleetwood, Lowry, Bezuidenhout.

Hraje se na hřišti Kasumigaseki Country Clubu s parem 71 a délkou 6.809 metrů. Hřiště je vzdálené zhruba 60 km severně od centra Tokia.

Lieser startuje v posledním flightu v 04:09 našeho času.

Leaderboard

Přenosy z olympiády vysílá Eurosport a ČT Sport.

Odkazy:   Kasumigaseki CC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky Olympiády