Lacoste Ladies Open de France – zvítězila Laklalech, Spilková osmá

1616

LET – Lacoste Ladies Open de France, Deauville, Francie (15. – 17.9.2022)

Sobota – finálové kolo
Kláda Spilková získala další umístění v Top 10. Skončila na 8. místě (-7). Ve finálovém kole hrála 70 ran, jednu pod par. Pozici dělí s Němkou Leonií Harm.

“S turnajem jsem spokojená, protože každé umístění v Top 10 je za mě vždy super,” hodnotí Spilková. “Samozřejmě jsem během finálového dne mířila trošku výše, ale podmínky byly poměrně náročné, protože byla opravdu zima a foukalo celý den,” vysvětluje sedmadvacetiletá golfistka. “I tak to byl ale povedený turnaj. Teď mě čeká další turnaj v rámci LET v Irsku. Věřím, že jsem se rozehrála skvěle,” dodává Spilková. Za umístění obdržela odměnu 7.962 Eur.

Jana Melichová hrála ve finále 77 ran a skončila na předposledním, 64 místě (+7).
“Zase jsem nebyla schopná najít rytmus. Potřebuju se zastavit a nadechnout, protože tělo i hlava má blok,” uvedla Melichová.

Zvítězila Maročanka Ines Laklalech v rozehrávce s Angličankou Meghan MacLaren. Obě došly turnaj se stejným skore -14. O tři rány dále obsadila třetí místo Indka Diksha Dragar (-11).

Další umístění: 6. Boutier (-8), 10. Skarpnord, Simmermacher (-5), 13. Babnik (-4), 18. Hewson (-2), 48. Carta (+3), 52. Pace, Koivisto (+4).

Výsledky

Skorkarty Klára Spilková

Klára Spilková - foto Tristan Jones
Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková odehrála další skvělé kolo, dnes se třemi birdie a jedním bogey, 69 ran, dvě pod par. Do finálového kola půjde z 5. místa (-6), se ztrátou pěti ran na vedoucí hráčku.
“S výsledkem po druhém kole jsem spokojená. Podmínky jsou tady trošku ztížené chladným počasím a hlavně nárazovým větrem,” hodnotí své dosavadní vystoupení Spilková. “Věřím, že během finálového dne mi tam spadne více puttů než dnes. A zahraju další solidní kolo,” dodává dlouhodobě nejlepší česká hráčka.

Jana Melichová hrála o tři údery více než předchozím kole, 73 ran, dvě nad par.  Ztratila deset pozic, klesla na 36. místo (+1).
“Samotná hra není špatná, ale cítím, že už bych potřebovala mentálně zresetovat, abych byla schopná navázat na výsledky z před turnaje v Berouně,” dodává Melichová.

Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká neprošly cutem.

Vede Maročanka Ines Laklalech (-11) před Meghan MacLaren (-10) a Celine Boutier (-8).

Další pozice:  5. Simmermacher (-6), 12. Skarpnord (-4), 15. Wolf, Babnik (-3), 31. Carta (E), 52. Nadaud, Pace, Pelaez (+3).
Cutem neprošly: De Roey, Grechi, Fünfstück, Napoleaová, Malchirand, Melecká, McDonald, Lampert,

Leaderboard

Klára Spolková - foto Tristan Jones LET
Klára Spolková

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe z českých hráček odstartovala Klára Spilková. Zahrála 68 ran, čtyři pod par a postavila se na dělené 4. místo. Druhou Češkou v pořadí je Jana Melichová na 26. místě (-1).
Kristýna Napoleová dnes došla v paru a zaujala 39. pozici (E).
Černý den Zažila Tereza Melecká. S výsledkem +8 dělí s dalšími třemi hráčkami poslední, 105. místo. Ve skórkartě má nepopulárního sněhuláka, 8 ran na čtyřparové dvanáctce.

V čele je trojice se skore -6, složená z francouzské amatérky Nastasie Nadaud, Angličanky Meghan MacLaren a Maročanky Ines Laklalech.

Další pozice: 10. Babnik, Simmermacher (-3), 26. Pace (-1), 39. Wolf (E), 48. Carta, Skarpnord (+1), 77. Se Roey (+3), 84. Malchirand (+4), 98. Pelaez, Dimmock (+6), 105. Macdonald, Lampert (+8).

Leaderboard

Golf Barriére Deauville

Úvod
Klára Spilková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká se účastní Lacoste Ladies Open de France v Deauvillu, na pobřeží Lamanšského průlivu.

Spilková se  francouzského Ladies Open doposud zúčastnila devětkrát, poprvé v roce 2011. Nejúspěšnější byla v roce 2015, kdy skončila pátá.
„Letos se hraje v Normandii, kde jsem poprvé, konkrétně v krásném přímořském letovisku Deauvillle,“ sdělila Klára z dějiště, kterým je Golf Barriére, hřiště s parem 71 a délkou 5648 metrů.

„Hřiště bohužel není v nejlepším stavu. V létě tu neměli dostatek vody a kvůli tomu nemohli dlouho vůbec zavlažovat fairwaye i roughy. Greeny jsou ale v dobré kondici. Hřiště je spíše parkového typu a má jen mírné převýšení,“ dodala profesionálka

Turnaj je velmi dobře obsazen. Hrají přední hráčky LET Pace, De Roey, Koivisto, Pelaez, MacLaren, Babnik, Skarpnord, Hewson, Simmermacher, Wolf, Boutier, Carta. K nim patří dvě vítězky turnajů LET, Češky Spilková a Melichová.

Hraje se na hřišti Golf Barriére s parem 71 a délkou 5.648 metrů.