Aramco Team Series v Rijádu 2. kolo – zvítězil tým Ciganda se Sárou Kouskovou

1584

Ladies European Tour – Aramco Team Series by Private Investment Fund, Rijád, Saudská Arábie
(27. – 29.10.2023, +2 hodiny)

Neděle – 3. kolo
Sára Kousková obsadila v individuální soutěži 23. místo, ke kterému náleží odměna 6.303 dolarů.
Jana Melichová obsadila konečné 51. místo s odměnou 1.915 dolarů.

Individuální soutěž suverénně vyhrála Američanka Alison Lee (-9). ZA vítězství jí čeká odměna 71.094 dolarů.
Jako druhá skončila Španělka Carlota Ciganda (-21). Třetí místo obsadila Angličanka Charley Hull (-18).

Výsledky individuální soutěže.

Tým Ciganda - foto Tristan Jones
Tým Ciganda – foto Tristan Jones

Sobota – 2. kolo
Skončila soutěž týmů. Zvítězil tým Španělky Carloty Cigandy se Sárou Kouskovou, Alessandrou Fanali a amatérkou Lujain Khalil (-43).  Kousková si jako podíl z vítězství týmu  odváží z Rijádu částku 33.177 dolarů a zítra jí čeká další odměna za umístění v individuální soutěži.
Druhé místo dělí  tým Američanky Allison Lee a tým Thajky Cheenglab.  V týmu Lee byly  Kim Metraux, Gaurika Bishnoi a amatér Chris Thomas (-40). V týmu Cheenglab hrály Noora Komulainen, Michele Thompson a amatérka Alexandra Dhayer.

Kristýna Napoleaová neprošla v individuální soutěži cutem. Za 20. pozici týmu Cowley získala 1.836 Euro, stejně jako Jana Melichová za stejnou pozici týmu Dagar.
Klára Davidson Spilková se svým týmem obsadila 28. místo a odváží si odměnu 1.184 Eur.

V individuální soutěž, která se třetím kolem dohrává v neděli  zůstaly ve hře Kousková a Melichová. Napoleaová a Davidson Spilková neprošly cutem a dále nepokračují.
Kousková je po výkonu 69 ran s šesti birdie a třemi bogey (-3) v první dvacítce na 18. místě (-8).
Melichová se po skvostném výkonu v úvodním kole zhoršila o 9 ran a klesla na 39. pozici (-5).

V individuální soutěži vede Američanka Alison Lee (-22). O šest ran zpět je na druhém místě Španělka Carlota Ciganda (-16). NA třetím místě se usadila Švédka Pernilla Lindberg (-14).

Další pozice: 4. Cheenglab (-13), 5. Hull, Vu (-12), 7. Minjee Lee (-11), 10. Van Dam, Hall, Law (-10), 15. Pace, Spitz (-9), 18. Cowley (-8), 18. MacLaren (-8), 31. Hewson (-7), 34. Roussin, Koivisto, Gustavsson (-6), 39. De Roey, Iturrioz (-5), 44. Dagar (-4).
Cutem neprošly: PI Schmidt, Napoleaová, Pelaez, Füunfstück, Davidson Spilková, Noja, Skarpnord, Boulden, Babnik, Estrup.

Výsledky:   Týmy  Jednotlivci

Jana Melichová - foto Ivan Paggio
Jana Melichová

Pátek – 1. kolo
V prvním kole zazářila Jana Melichová. Startovala z desítky odpaliště, hrála osm birdie, z toho pět na prvních šesti jamkách, 65 ran a postavila na 3. místo (-7).
Sára Kousková hrála skvělých 67 ran se sedmi birdie a dvěma bogey. Je na 15. místě (-5).
Kristýna Napoleaová došla v paru, 72  ran a zařadila se na 62. pozici (E).
Klára Davidson Spilková přinesla 73 ran, jednu nad par a obsadila 73. místo (+1).

Fantastickým výsledkem s jedenácti birdie bez bogey vede Američanka Alison Lee (-11) před Minjee Lee, která hrála deset birdie a jedno bogey, 63 ran (-9).

V týmech vedou Team Ciganda se Sárou Kouskovou a Team Law (-21).
Třetí místo dělí šestice týmů Pettersson, Dagar s Janou Melichovou, Hedwall, Estrup, Van Dam a M.Lee (-19).

Výsledky:   Jednotlivci   Týmy

Skorkarta Jany Melichové

První kolo Alison Lee

Melichová, Spilková, Napoleaová a Kousková - foto Tristan Jones LET
Melichová, Spilková, Napoleaová a Kousková – foto Tristan Jones LET

Aramco Team Series, Rijád,
Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Kristina Napoleaová se v saudském Rijádu účastní závěrečného podniku sezóny Aramco Team Series.
Startovní pole zdobí světová jednička Lilia Vu, dále jsou přihlášeny Noja, Hull, Hall, Ciganda, PI Schmidt, Gustavsson, Pace, Boulden, Skarpnord, Iturrioz, Spitz, De Roey, Pelaez, Babnik, Carta.

Hraje se na hřišti  Riyadh Golf Clubu s parem 72 a délkou 6.233 metrů. Formát je stále stejný, vedle sebe se odehrají dvě soutěže – 54jamková individuální hra na rány a 36jamková týmová soutěž.
Na posledním turnaji série v Hong Kongu senzačně zvítězil tým Kristýny Napoleaové.

Aramco Team Series  je týmová soutěž pro 26 týmů. Každý se skládá ze tří profesionálek a jedné amatérky. přičemž o kapitánech týmů se rozhodne na základě žebříčku Rolex Women’s World Golf Rankings.
Sestavení týmů se koná draftem.
Kapitánky si v náhodném pořadí vyberou první hráčku. Každému týmu je pak náhodně přidělena amatérské hráčka a další profesionálka ze zbývajícího pole. V každém kole se do soutěže týmů započítávají dva nejlepší výsledky.

Zařazení českých hráček:
Klára Spilková je kapitánkou týmu s PI Schmidt a Piou Babnik.
Sára Kousková je v týmu kapitánky Carloty Cigandy s Alessandrou Fanali.
Kristýna Napoleaové je v týmu kapitánky Gabriely Cowley s Casandrou Alexander.
Jana Melichová je v týmu Dikshy DAgar a Celine Herbib.

Soutěž týmů se hraje na dvě kola. Pro jednotlivce bude po 36 jamkách proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa. Ve třetím kole  se hraje  o individuální titul.

Suma odměn je 1 milion dolarů, z toho polovina pro soutěž týmů a polovina  pro soutěž jednotlivců.