Češky na Letas ve Švédsku – Kousková skončila v Top 10

614

LET Access Tour –  Anna Nordqvist Vasteras Open by SmartProvider, Vasters, Švédsko (12. – 14.8.2021)

Sobota – finálové kolo
Amatérka Sára Kousková se udržela v Top 10 a obsadila konečné 9. místo (+1). Další amatérka Patricie Macková skončila na 22. pozici (+6).

Zvítězila Korejka Nayeon Eum (-6) a získala odměnu 5.600 Eur. Druhá skončila Angličanka Lily May Humpreys (-5). Třetí místo dělí Finka Emilia Tukiainen s Rakušankou Katharinou Mühlbauer (obě -4).

Další umístění : 12. Dreher (+2), 13. am Arwefjal, Macdonald (+3), 18. Pegova (+4).

Konečné pořadí

 

Sára Kousková - foto Ivan PAgio
Sára Kousková

Pátek – 2. kolo
Kousková hrála o sedm ran více než předchozím kole a ztratila sedm pozic. Udržela se v Top 10, je na 10. místě (-1). Dnes hrála z Češek nejlépe Patricie Macková, 71 ran a postoupila na 11. místo. Cutem prošly ještě Napoleaová a Vlašínová.

Vede Korejka Nayeon Eum (-8) před dvojicí Amandeep Drall z Indie a Finkou Emilií Tukiainen (obě -5).

Leaderboard

 

Sára Kousková - foto Ivan Paggio
Sára Kousková

Čtvrtek – 1. kolo
Z českých hráček začala nejlépe Sára Kousková, Hrála čisté čtyři birdie, 68 ran. Dělí třetí pozici s  Annelie Sjoholm a Gabrielou Macdonald (všechny -4). Je jedinou Českou s výsledkem pod parem.

Vede švédská amatérka Meja Ortengreen (-8). Zapsala eagle a šest birdie, 64 ran. O dvě rány zpět je na druhém místě Korejka Nayeon Eum (-6).

Další pozice: 13. Goodal, Dreher (E), 23. Pegova, E.Alonso (+2), 35. Walsh (+3), 84. Andre (+11).

Leaderboard

Úvod
České profesionálky Tereza Koželuhová, Kristýna Napoleaová, Kateřina Vlašínová a amatérky Sára Kousková, Patricie Macková, Tereza Chlostová se účastní turnaje Letas Anna Nordqvist Vasteras Open ve Švédku.
Na startu je opět plejáda švédských hráček, profesionálek i amatérek. Hrají také Pegova, Goodal, Andre, Macdonald, Dreher.

Hraje se na hřišti Vasteras GC s parem 72.

Dotace odměn je 35.000 Eur.

Odkazy:   Vasteras GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje