Češi na Pro Golf Tour v Haugschlagu – Pospíšil skončil na 31. místě

1684

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2022, Rakousko (27. -29.4.2022)

Pátek – finálové kolo
Michal Pospíšil zahrál ve finále o dvě rány více, 69 a skončil na 31. místě (-5) s výdělkem 343,- Eur. Ostatní Češi se do finále neprobojovali.

V rozehrávce dvou Holanďanů  zvítězil Dario Antonisse nad Maxem Albertusem (oba -13). Získal odměnu 5.000 Eur.
Třetí místo dělí čtveřice hráčů Pietzsch, Guiched, Lechner, Simpson (všichni -11).

Další pozice: 7. Katich, Veyret, Bekirian (-10), 14. Galliano, Toorop, A.Herrmann, De Bruyn (-9), 18. Markovits (-8), 41. van Doren (-3).

Výsledky

Skorkarty Michala Pospíšila

Michal Pospíšil - foto Ivan Paggio
Michal Pospíšil

Čtvrtek – 2. kolo
Michal Pospíšil zahrál skvělé druhé kolo a jako jediný Čech postoupil do pátečního finále. Šest birdie a dvě bogey daly výsledek 67 ran a 30. místo na výsledovce.

Za hranicí cutu -2 zůstal ostatní čeští hráči. Kořínek -1, Cafourek +1, Zach +2 a Vik +3.

V čele jsou Francouz Henry Simpson a německý amatér James Meyer de Beco (oba -10).

Další pozice: 7. Pietzsh (-8), +. Bekirian, de Bruyn (-7), 18. Markovits, Galliano (-5), 30. am Katich, Van Doren, Veyret, M.Herrmann, Hirmer (-3), 43. Kraai (-2).
Cutem neprošli: Fleer, Kořínek, Braunig, Cafourek, Iten, Zach, Vik, Stirn, Bootsma, Perkins, Leskovar,
Po třinácti jamkách odstoupil de Bondt.

Leaderboard

Jan Cafourek - foto Ivan Paggio
Jan Cafourek

Středa – 1. kolo
Jan Cafourek začal z Čechů nejlépe. Tři birdie a jedno bogey, 69 ran dvě pod par. Výsledek zařadil českého hráč ne 23. místo.
Šimon Zach hrál tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 72 ran jednu nad par a zaujal 71. místo.
Michal Pospíšil Pospíšil hrál jednu na par a je 74. v pořadí.
Aleš Kořínek hrál po jednom birdie, bogey a double bogey, 73 ran, dvě nad par a postavil se na 90. místo.
Jiří Vik se třemi birdie, dvěma bogey a dvěma double bogey, 74 ranami obsadil 108. místo.

Vede Francouz Henry Simpson (-7). Druhé místo dělí Rakušan Likas Lipold s Američanem Bryanem Baumgartnerem (oba -6).

Hranice cutu pro druhé kole je aktuálně na hodnotě -1.

Další pozice:  4. Markovits, Van Doren, Pietzsch, Fleer (-5), 13. A.Herrmann (-3), 23. Galliano , M.Herrmann, Braunig, Bekirian, De Bruyn (-2), 42. Veyret, Bem (-1), 59. Kraai, Toorop, am Katich (E), 74. Iten, 118. Bootsma (+4),

Leaderboard

Haugschlag GR - foto golfresort.at
Haugschlag GR

Úvod
První turnaj Pro Golf Tour 2022 na evropské půdě se koná v Haugschlagu, v severním Rakousku, kousek od české hranice.

Z mnoha přihlášených Čechů jsou do turnaje přijati Cafourek, Kořínek, Pospíšil , Vik a Zach.

Turnaj je nejlépe možně obsazen. Hrát bude kompletní první dvacítka Order of Merit. Jsou to De Bondt, Veyret, Van Doren, M.Hermann, Cafourek, Hirmer, Katich, Kraai, De Bruyn, M.Herrmann, Bräunig, Markovits, Schulz, Petit, Hammer, Iten, Perkins, Bekirian, Clerici, Buijs.

Loni se turnaje účastnilo deset českých hráčů, cutem prošli Bareš, Pospíšil a Kořínek. Jakub Bareš skončil v Top 10 na 8. místě (-6).

Hraje se na mistrovském hřišti Waldviertel s parem 71.

Dotace odměn je 30.000 Eur s podílem 5.000 pro vítěze. Loni zvítězil Švýcar Marco Iten (-12).

Leaderboard

Odkazy:  Haugschlag GR  Hřiště na satelitní mapě  Stránky turnaje   Loňské zpravodajství