Andalucia Open de Espana – další titul pro Dánku Pedersen

874

LET – Andalucia Costa del Sol Open de Espana, Marbella, Španělsko
(26. – 29.11.2020)

Neděle – finálové kolo
Turnaj byl soubojem dvou hráček. Čistých šest birdie, 66 ran Dánky Emily Pedersen, z toho tři ve finiši na posledních třech jamkách ukončily přetahovanou o titul s domácí Nurií Iturrioz. Do finálového kola nastupovala Pedersen s náskokem jediného úderu. V posledním kole zahrála svůj nejlepší výsledek v turnaji a Španělku odrazila. Vyhrála se skore -15, o čtyři údery méně než Iturrioz (-11) a získala odměnu 90.000 Eur, v přepočtu zhruba 2,4 milionu Kč.
Pedersen je teprve druhou hráčkou v historii LET, která vyhrála tři turnaje v řadě.
Na třetím místě se překvapivě umístila domácí amatérka Ana Pealez (-7).

Další umístění:  4. Nuutinen (-6), 6. Munoz (-5), 9. Sobron (-4), 11. Fünfstück (-3), 14. MacLaren (-2), 15. De Roey, Cowan (-1), 18. Hewson (E), 19. Henseleit, Dimmock  (+1), 36. P.Sanz (+6), 40. M.Sanz, Babnik (+7), 63. Lydia Hall (+15).
Cutem neprošly:  Pace, Davis, Pogacar, Prat, Boineau, Allen.

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

Úvod
Posledním turnajem sezóny LET je Andalucia Costa del Sol Open de Espana. V domácím prostředí by si na titul rády sáhly Španělky Iturrioz, Munoz, Sorbonn, obě Sanz, Jimenez, Herbin. Ovšem největší favoritkou je Dánka Pedersen, vítězka posledních dvou turnajů v Saudské Arábii.
Na startu budou také Nuutinen, Lydia Hall, Babnik, MacLaren, De Roey, Henseleit, Fünfstück, Hewson, Herbin, Boulden. Hrát bude 96 hráček.

Dějištěm závěru sezóny je South Course resortu Real GC Guadalmina s parem 72 a délkou 5.787 metrů.

Hraje se o podíly na celkové sumě odměn 600.000 eur. Loni zvítězila Anne Van Dam.

Odkazy:  RGC Guadalmina   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje