AIG Womens Open 2023 vyhrála Lilia Vu, Davidson Spilková na 56. místě

1540

LPGA & LET – AIG Womens Open, Surrey, Anglie (10.- 13.8.2023, -1 hodina)

Neděle – 4. kolo Lillia Vu: Za titulem ránu po ráně

Odpolední vítr přidal na síle, své udělaly i nervy. Poté, co se do hry vydaly i poslední flighty, mezi kterými se očekával boj o vítězství, nastala spíše salva bogey než festival birdie. Jediná L. Vu si držela svoji hru. Vedoucí duo se rozdělilo už na druhé jamce, kde právě Vu zavěsila pat do birdie. Když Ch. Hull na následujících dvou jamkách naopak dvakrát ztratila, rozdíl byl tři rány. K Vu se na první devítce nepřibližovala žádná z hráček – A. Yin i H.J.Kim sice zahrály i birdie, ale těmi jen korigovaly svá bogey. Tři rány nad par došla první devítku i lídryně pátečního leaderboardu A.Ewing, dokonce 4 nad ji uzavřela ještě ráno šestá L. Grant. Žádná z pronásledovatelek nebyla schopná upsat rány na pětiparu, a tak když Vu zahrála na závěr devítky na tříparu birdie, zdál se rozdíl propastný.  Soupeřky v podstatě odpadly, souboj zůstal mezi hráčkami z posledního flightu.

Chvíli to vypadalo, že momentum v případě Ch. Hull přišlo na 11. jamce – drajv vedle ferveje, druhá rána do greenside bunkeru a z něj skvělá rána do eaglu! Návrat na -9 a přiblížení doposud vedoucí Vu na rozdíl tří ran. Nicméně vyhrát už jednou major, znamená, že nějaké nervy máte, a tak si Vu hned na 12. jamce přihrála na jednoduché birdie. Zpět na rozdíl čtyř ran 6 jamek před koncem. Následující dvě jamky obě uhrály par, na patnácté obě ránu připsaly. Když Hull na 16. jamce nevyšel další útok na eagle a obě zahrály birdie, bylo víceméně rozhodnuto. Vu neměla potřebu jít do žádného risku, hrála ránu po ráně jistý a přesný golf. Na sedmnáctce navíc útočila na další birdie, zatímco Hull se po ráně mimo green nepodařilo zachránit par, ač obtížnou příhru zvládla skvěle. Podobně si potom Angličanka situaci zkomplikovala i na závěrečné jamce, tady ale před plnými tribunami dlouhý pat do paru  proměnila.

Šampionkou AIGWO 2023 se stala 25 letá Američanka Lillia Vu. A jako potvrzení své dnešní dominance se s diváky na 72. jamce turnaje rozloučila birdie a druhé hráčce v pořadí se vzdálila na rozdíl šesti ran. Díky svému dnešnímu vítězství získala také Rolex ANNIKA Major Award, kterou každoročně získává hráčka, která má nejlepší výsledky na všech 5 major turnajích uvedené sezóny. S letošním titulem z Walton Heath a dubnovým z Chevron Championship neměla konkurenci.

Charlotte Heath – s trochou nadsázky by se dalo říct „Nomen omen“ – cenu pro nejlepší amatérku AIG Women´s Open na Walton Heath si zřejmě nemohl odnést nikdo jiný. Na major se kvalifikovala jako nejvýše postavená Britka ve světovém amatérském žebříčku WAGR. Zatímco jednička (Švédka I. Lingblad) ani trojka (Japonka S. Baba) se hranici cutu ani nepřiblížily, u 21leté Heath po čtyřech kolech vedle jejího jména svítí T61, konečný výsledek +7 a v rukou drží talíř Smyth Salver Trophy. A naději, že se prosadí i ve světě profesionálního golfu stejně jako předchozí držitelky této trofeje: G. Hall, L. Ko, L. Maguire, A. Nordquist nebo loňská nejlepší amatérka R. Zhang.

„Na velké oslavy bude čas až jindy, hned v pondělí ráno odlétám zpět do Spojených Států. Ještě než mi začne nový semestr, chci stihnout 1. fázi kvalifikace na LPGA. Tenhle turnaj mi dal hodně – hrát vedle profi hráček je velká zkušenost. Myslím, že hrají mnohem chytřeji a rozumněji. Určitě vědí, kdy riskovat a útočit a kdy se držet zpátky, a to je něco, co si opravdu můžu vzít k srdci. Jako amatér někdy o tomhle ani moc nepřemýšlíte, protože když se umístíte na čtvrtém nebo desátém místě, tak na tom tolik nezáleží, zatímco když hrajete o peníze, tak ten rozdíl pocítíte okamžitě.“

Nelly Korda – ani včerejší trénink na cvičném greenu nepomohl. Místní greeny pro ni zůstaly zakleté, neproměněné zůstávaly i některé krátké paty. Napříč tomu všemu konečné skóre -3 znamená dělenou jedenáctou příčku. Své nejlepší umístění z roku 2019 z Woburnu ale nevylepšila.

Klára Davidson Spilková – stejně jako včera měla možnost využít výhody slabšího a klidnějšího větru oproti odpoledním flightům. A i její kolo bylo dnes oproti včerejšku o mnoho klidnější. Pokaždé na čtyřparech, a rovnoměrně na každé z devítek dvakrát zaváhala a jednou ránu upsala, což ve výsledku znamenalo 74 ran. Čtvrteční kolo tak zůstalo jediným, kdy se jí skóre podařilo stlačit pod par hřiště. I tak dnešních 74 ran znamenalo posun finálním pořadím o 5 míst vzhůru na T56. S manželem u bagu a rodiči coby fanoušky podél fervejí a greenů se jí sice nepodařilo vylepšit prozatím nejlepší umístění, které se datuje do roku 2018 na Royal Lytham & St Annes, nicméně už jen projití cutem znamená, že momentální bilanci účast x cut vylepšila na 50:50.

A jak vypadala finálová účast z pohledu států? Ve víkendové startovce 73 hráček tvořily nejpočetnější skupinu, 15, ty ze Spojených států. Silné zastoupení měl klasicky asijský golf, tentokrát ale nejen ze strany jihokorejských hráček (12). Cutem prošlo i 10 Japonek a 4 Thajky. Ostrovní golf reprezentovalo 9 hráček (Anglie 6, Skotsko 2, Severní Irsko 1). Pět Švédek potvrzovalo, že silnou pozici má stále i skandinávský golf, ač např. Dánkám letos turnaj příliš nesedl, postoupily jen 2. Ústup z pozic představuje postup pouze dvou Francouzek, či dokonce jen jedné Španělky.

Další umístění: 4. Yang, Hyo Joo Kim (-6), 11. Korda, Hataoka, Grant (-2), 16. Hevson, Boutier, Nordqvist (-1), 30. Hall, Maguire, Pedersen, Jon Young Ko (+1),  36. Dryburgh, Thitikul (+2), 44. Zhang, Estrup ( (+4), 50. Stark, Gustavsson, Minjee Lee (+5), 61. Yin, Gainer (+7).

Výsledky

Skorkarta Davidson Spilkové 4. kolo

Sestřih finálového kola

 

 

Walton Head GC
Walton Head GC

Neděle před finále –  Něco málo ze setupu:
Greeny byly v průběhu celého turnaje střižené na 3,2 mm. Pro první i druhé kolo měly rychlost 10.11, na obě víkendová kola stoupla na 11.0. Pro srovnání: Royal Liverpool Hoylake pro letošní The Open nabídl hráčům greeny s rychlostí 10.5.

Tvrdost greenů se postupně zvyšovala s tím, jak přestaly silné deště z počátku týdne a své udělal i vítr: čtvrtek 116 / pátek 116 / sobota 119 / neděle 123.

Odpaliště a approach plochy kolem greenů byly sekány na 10 mm, ferveje na 12 mm, semirough na 45 mm a na desítky až stovky metrů dlouhá vřesoviště, na ta se jednoduše chcete jen koukat, hra z nich je loterie. Bunkerů se na osmnáctce vybrané pro AIG Women´s Open nachází 62. Nejedná se o klasické pot bunkery, ale některé z těch kolem greenů umí potrápit.

O přípravu hřiště se pod vedením M. Manna staral tým jeho 24 greenkeeperů, rozšířený, dle tradice, o dalších 14 dobrovolníků z ostatních klubů napříč ostrovními kluby. Skvělá myšlenka, nenahraditelná výměna zkušeností, víc k tomu asi dodat nelze.

Pokud byste si někdy přijeli hřiště ve Walton Heath zahrát a chtěli si projít všechny jamky, které tu otestovaly golfový um letošních účastnic, pak vám nezbývá než obejít osmnáctky dvě – New Course a Old Course. Pro šampionát bylo totiž hřiště poskládáno z obou. Kombinace 16 jamek Old Course společně s dvěma jamkami New Course poskytla turnajovému direktoriátu maximum 6. 881 yardů.

Využitím posunu odpališť se setup v jednotlivých dnech pohyboval od  6.706 yardů ve čtvrtek, přes 6.696 yardů při boji o cut po 6.726 yardů pro sobotní moving day. Finálové kolo je přirozeně největší výzva a hráčky dnes odehrají hřiště nastavené na téměř maximální délku. 6.811 yardů znamená například to, že 10. jamka je opět klasický čtyřpar, kde si pokus o ránu do greenu dovolí jen ty největší ranařky.

Pin pozice finálového kola

 

Klára Spilková - foto Marc Runnacle
Klára Spilková

Sobota -3. .kolo: Charley Hull – Nechci zklamat své fanoušky

Klára Davidson Spilková – 7 bogey, 4 birdie… k dnešnímu svátku by si určitě přála minimálně opačný mix, realitou ale bylo konečných 75 ran a propad pořadím na 61. dělené místo. Nevydařila se jí především první devítka, po úvodu bogey-bogey-birdie-bogey přišel první par až na páté jamce. V polovině kola se její skóre ustálilo na +4 a tam už zůstalo. Ač hned na 10. jamce využila dnešního zkráceného setupu, díky kterému dostřelila na green a zapsala do karty birdie, na jedenácté dopatovala do bogey. Po výborné druhé ráně na dvanáctce a proměněném patu ránu ubrala, o tři jamky později si připsala bogey. A i když na pětiparové šestnáctce opět birdie šanci využila, kvůli závěrečnému drajvu vlevo od ferveje, dohrála osmnáctou jamku ránu nad par. Zítra se vydá na hřiště v 8:45 se Skotkou K. Henry.

Ally Ewing –  doposud vedoucí hráčce se zadrhl téměř bezchybný stroj – pouhá 3 birdie nevykompenzovala 6 ztracených ran a Američanka poprvé v turnaji zapsala kolo nad par – 75. Vzhledem k tomu, že se do velké stíhací jízdy zapojilo takové množství hráček, že diváci téměř nestíhali sledovat posun jednotlivých jmen leaderboardem, čeká všechny, diváky i hráčky, skvělé finále. Divácká kulisa tu ostatně je skvělá. S víkendem se publikum ještě rozrostlo a vzhledem k tomu, že jim jejich favoritka dnes předvedla přesně to, co včera slíbila – tedy útok na vítězství – dají se zítra čekat ještě větší davy.

Charley Hull totiž po dnešku vévodí výsledkové listině společně s Lilii Vu (vítězkou letošního úvodního majoru Chevron Championship). Hra ve větru jí nedělala nejmenší problém. Dvakrát sice zapsala bogey, malá daň za útočnou strategii, kterou předváděla. Jinak ale fanoušky potěšila šesti birdie a ti jí na oplátku mohutně podporovali. Dětskou rukou napsaných a nakreslených vzkazů byste na hřišti napočítali spoustu. Takhle nějak se rodí následovnice.

Složení finálového flightu je tedy dané: Charley Hull, Lillia Vu (-9). Na děleném třetím místě vyrazí do hry A. Yin, H.J. Kim. (-8). A. Ewing (-7) jako jediná z čela leaderboardu zahrála nad par a klesla na pátou příčku. O ránu za ní je Švédka L. Grant (-6).

T7 si obsadily J.Shin, An. Lee (obě -5). Top10 uzavírá na děleném devátém místě pětice ve složení A. Young, N. Korda, N. Hataoka, P. Delacour, Al. Lee a průběžným výsledkem -4.

V rozmezí pouhých pěti ran je po dnešku 13 hráček a mezi nimi se zítra s největší pravděpodobností zrodí nová šampionka AIG Women´s Open. Koho by si přáli domácí fanoušci je nad slunce jasné, samotného slunečného počasí si ale nikdo příliš neužije. Předpověď na závěrečné kolo slibuje jen o něco slabší vítr.

A na závěr ještě jedno jméno, o kterém jste stoprocentně v souvislosti se světovým golfem ještě neslyšeli – Nicola Taylor. Nakonec ani ona až do konce druhého kola netušila, zda to, oč byla před pár týdny coby členka místního klubu požádána, se stane skutečností nebo jen nenaplněnou vzpomínkou. Včera večer už bylo jasné, že se svými holemi na odpaliště první jamky ve Walton Heath postaví – cutem prošel lichý počet hráček, a proto dnes v 08:35 nastoupila jako zapisovatelka a spoluhráčka M. Jutanugarn. Takže vlastně vede ještě jedna cesta k tomu zahrát si major – být členem klubu, který tento svátek golfu hostí, vyhrát klubový šampionát a držet si palce, aby cutem neprošel sudý počet hráček…

Další pozice: 9. Yang, Hataoka (-4), 15. Thitikul (-2), 17. Nordqvist, Cowan, Jin Young Ko, Copruz (-1), 28. Gustavsson, Dryburgh, Pedersen, 35. Estrup, Yin (+1), 44. Stark, Maguire, Zhang, Furue (+2), 54. Hewson, Boutier (+3), 67. Kang (+5).

Leaderboard

Skorkata Spilkové 3. kolo

Sestřih 3. kola

 

Timotej Formánek a Tereza Melecká - foto Ivan Paggio a Marc Runnakles
Timotej Formánek a Tereza Melecká

Pátek – 2. kolo? 72 hráček a Ally Ewing
Jestliže včera anglické počasí ukázalo, že umí být i letní, dnes už do svého repertoáru přidalo i déšť a vítr. I proto se mnoho z hráček z čela leaderboardu propadlo pořadím, když se s kombinací počasí a obtížného hřiště nedokázaly poprat tak, aby i dnes došly v červených číslech. A úplně mimo startovní pole jakoby prozatím hrála vedoucí hráčka turnaje Američanka Ally Ewing. Byla to opět ona, kdo zahrál kolo dne a tak pouze u jejího jména visí na leaderboardech dvouciferný výsledek. Těžko uvěřitelných -10.

Ally Ewing – včera se na čelo leaderboardu dostala hlavně díky druhé devítce, dnes se svým soupeřkám vzdálila smrští 5 birdies už na té první. Jak poznamenala, přijet už před týdnem na Scottish Open, bylo tou nejlepší přípravou na ostrovní golf. Ač je letošní hřiště na AIG Women´s Open ve vnitrozemí a hráčky neprocházejí testem klasického linksu, označila golf na ostrovech za zcela odlišný, kdy potřebuje zapojovat kreativitu, představivost a používá mnohem širší škálu úderů. Evidentně se jí to prozatím daří. Už na Scottish Open se svým nejlepším nedělním kolem posunula až do top10, tady ve Walton Heath i po druhém kole drží bezpečně vedoucí pozici.

Charley Hull  – domácí favoritka byla nejlépe postavenou anglickou hráčkou v leaderboardu po prvním kole a tou zůstala. Zatímco ve čtvrtek to vypadalo, jako by chtěla být početným fanouškům co nejblíž a drajvy často končily na kraji či přímo ve vřesovištích, dneska své první rány zpřesnila.

„Absolutně jsem netrefovala rány z týčka, takže ve finále jsem za 71 ran ráda, jednoduše jsem jich na hřišti pár nechala. Na 17. i 18. jamce jsem jednoznačné šance do birdie neproměnila, na druhou stranu na šestnáctce jsem po drivu šla 7i do greenu a ze zhruba 30 stop tam pat do eaglu spadl. Hrát z vřesoviště je občas trochu o zápěstí a vzhledem k tomu, že v něm mám gangliovou cystu, lepší by bylo se tomu vyhýbat. Ale je to ok, obecně jakýkoliv výsledek pod par je na tomto hřišti skvělý. A fanoušci? Zítra je sobota, čekám jich ještě víc.“

A v podstatě, jak řekla, tak udělala. I díky přesnější hře z odpaliště dnes do své skórkarty postupně nasázela 4 birdies a před víkendem na vedoucí Ewing ztrácí 5 ran. Na dělené druhé pozici ji doprovází ještě Američanka A. Lee a Japonka M. Katsu:

„Dnešek jsem si jednoznačně užila. Nevadí mi ani zhoršující se předpověď, mám v tomhle domácí výhodu – jsem zvyklá na takové typy hřišť a hrála jsem je už i za hodně špatného počasí. Takže pro mě to znamená vydat se na stíhací jízdu a pokusit se vyhrát. Zkušeností s útokem z druhého místa mám spoustu, takže budu věřit, že to vyjde.“

Nelly Korda si na Walton Heath prozatím nesedla s dvěma jamkami – z dvojky i čtrnáctky po každém kole odcházela s bogey, což v součtu znamená ztrátu 4 ran. Mnohem víc ji tu ale trápí greeny, resp. patování. Množství neproměněných patů jí zatím nepustilo dál než na T28. I tak věří, že nic není ještě dané, a to nejen díky předpovědi počasí na víkend, kdy by měl přijít i silnější vítr: „Jo, jsem pořád devět ran od vedení, ale … vím, že by mělo foukat a člověk nikdy neví. Může si všechno sednout a jsem zpátky ve hře. Každopádně to, že jsem dneska konečně zahrála pod par bylo skvělé, protože jsem opět nedohrála spoustu patů, musím víc vychytat tu správnou rychlost a uvidíme. Zatím to vypadá, jako kdyby Ally hrála jiné hřiště než my. Už pár turnajů u nás na túře vyhrála a když najede na vlnu, je těžké ji porazit. Ale pořád je před námi ještě celý víkend.“ 

Klára Davidson Spilková – 2017, 2018 a nově i 2023! Potřetí ze šesti účastí se Kláře podařilo na tomto majoru projít cutem. Situaci si zdramatizovala již od čtvrté jamky, ze které odešla s double bogey. Po ztrátě další rány, tentokrát na devítce se už dostala na hranici cutu, která se mezitím posunula na +2. A s oscilací kolem postupu si zahrávala až do 16. jamky, kde se jí podařilo zopakovat včerejší birdie. Návrat na jednu ránu nad hranici cutu udržela i na posledních dvou jamkách a lepší program na tento víkend v Anglii by si určitě nevymyslela. Dnešní výsledek 74 ran znamená, že do víkendu nastoupí z dělené 47. pozice a bude mít možnost vylepšit své dosavadní nejlepší umístění z Royal Lytham & St Annes v roce 2018, kdy si do svých statistik mohla zapsat T50.

Z vítězek posledních sedmi ročníků postoupily jen Georgia Hall/2018 a A. Nordqvist/2021. Šampionka z Royal Troon S. Popov/2020 je momentálně na mateřské a A. Jutanugarn/2016, I-K.Kim/2017, H. Shibuno/2019, A. Buhai/2022 zůstaly pod hranicí cutu. Víkendová kola si nezahraje ani mnoho dalších zvučných jmen: L. Thompson, L. Ko, N. Madsen, M. Sagstrom, B. Henderson …a Kristýna Napoleaová. Ta si při svém debutu zahrála 36 jamek a dnes je možná ze svého výkonu zklamaná. Před dvěma měsíci a výhrou na Amundi German Masters, díky které se na turnaj kvalifikovala, by ale určitě i za samotnou účast byla vděčná. Zažít totiž na vlastní kůži atmosféru takhle velkého turnaje, vyrovnat se s úplně odlišným tlakem, který si na sebe ač nechce vytvoří, poznat a hlavně zahrát si na hřišti se setupem připraveným na major… To všechno jsou zkušenosti, které jinak než napřímo nezíská a které ji určitě posunou dál.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové 2. kolo

Sestřih 2. kola

 

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Popatnácté a poprvé – i tak jde popsat první ranní odpal letošního ročníku AIG Women´s Open. Úvodní drive totiž tentokrát patřil, při její patnácté účasti, Mel Reid. Angličance, kterou jste možná zaznamenali již v roce 2012, kdy vyhrála jeden z turnajů LET – Prague Golf Master, který se tehdy naposledy konal na Albatrossu. Na LET si v průběhu let připsala ještě 5 dalších vítězství, několikrát byla více než platnou členkou Solheimcupového týmu Evropy a posledních sedm let hraje LPGA. Stát první na prvním odpališti v 6:30 je pocta, která také znamená budíček ve 3:30 ráno. Podle krátkého rozhovoru po odehraném kole ovšem příčinou pomalejšího rozjezdu v podobě 3 bogey na prvních pěti jamkách nebyl. Walton Heath je jednoduše hřiště, které nic neodpustí. Mel Reid se podařilo vrátit do hry díky skvělému eaglu na 6. jamce (455metrový pětipar) a sérii 4 birdies mezi jamkami 11 – 16. Nebýt zaváhání na posledních dvou jamkách kola, byl by z toho průběžný výsledek v top10. Na kdyby se nehraje v žádném sportu, nicméně dnešní výsledek – E, dává Reid slušnou pozici do dalších bojů, navíc s podporou domácích fanoušků.

Ještě o ránu blíže čelu leaderboardu je naše želízko v ohni – Klára Spilková. Ta se před začátkem turnaje naopak radovala z příznivého losu a tedy pozdějšího startovního času. O tom, že jí vyhovoval, svědčila hned úvodní devítka. Na třetí jamce se jí sice po druhé ráně do bunkeru par zachránit nepodařilo, ale výborně jí sedly oba třípary a podařilo se jí využít i pětiparovou 6. jamku. Díky průběžnému výsledku -2 po první devítce, se na leaderboardech po hřišti načas objevilo i její jméno. A na to se kouká krásně. První a poslední čtyřpar druhé devítky přinesly bogey . Protože se jí ale díky výbornému putu na šestnáctce podařilo opět proměnit příležitost, kterou nabízejí pětiparové jamky, znamená jejích 71 ran bezpečnou pozici v horní části výsledkové listiny a snad klidný spánek před zítřejším kolem.

Ten bude mít zřejmě o něco méně komfortní druhá Češka ve startovním poli – Kristýna Napoleaová. Už na druhé jamce připsala do své skórkarty doublebogey a ač na dvou jamkách rány upsala, dalších 5 bogey a závěrečné double bogey daly dohromady 79 ran. A to znamená jediné – zítřejší úspěšný boj o cut vyjde jen v případě kola z říše snů. Jinak bohužel zaplatí nováčkovskou daň. Ostatně jako Klára při svém debutu v roce 2013, Jana Melichová vloni nebo Šideri Váňová v roce 2018, která se do startovního pole tehdy probojovala přes pondělní finální kvalifikaci.

Po prvním dni je na čele Američanka Ally Ewing se 68 údery, dalších pět hráček je na -3 (mezi nimi i E. K. Pedersen, vítězka Tipsport Czech Ladies Open 2020, které by případná výhra či další přední umístění mohly vynést i do týmu pro letošní podzimní Solheim Cup). Dvanáct hráček dělí průběžnou sedmé místo před 14ti člennou skupinou (včetně Kláry Spilkové a Charley Hull) ana pozici T19. Světová jednička Nelly Korda a dvojka Jin Young Ko jsou v balíku 21 hráček na 60. místě se skore 73 ran (+1). Nelly hrála tři birdie a čtyři bogey, Ko čtyři birdie, tři bogey a jedno double bogey. 

Další pozice: 7. Chun, Copruz, Hyo Joo Kim, Hataoka, Ciganda,  (-2), 19. Hull (-1), 33. Cowan, Henseleit, Zahang, Vu, Stark, De Roey, Furue, Maguire, Nordqvist, Kamg, Minjee Lee, Yin, Ashok (E), 60. Gustavsson, Strom, Grant,  Pelaez, Madsen, Dryburgh, Kyriacou (+1), 81. Boutier, Hall, Thitikul, Pace, Lydia Ko, 103. Estrup, Henderson, Iturrioz, Shibino (+3), 122. Roussin, Hewson (+6), 128. Noja, Kupcho (+6), 140 Alonso (+8).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové 1. kolo

Sestřih 1. kola

 

 

foto Tristan Jones LETÚvod
AIG Womens Open, donedávna Womens British Open je společným turnajem kategorie major pro obě série LPGA i LET. Účastní se dvě Češky, Klára Davidson Spilková a Kristýna Napoleaová.
Loni zde na pozvánku odehrála svůj první major v kariéře Jana Melichová. Nedařilo se jí, neprošla cutem.

Startovní pole s blyští velikým jmény. Z prvních míst obou žebříčků jsou tu nejlepší hráčky světa: Nelly Korda, Jin Young Ko,  Boutier, Vu,  Hyo Joo Kim, Henderson, Minjee Lee, Yin, Pelaez, Grant, Gustavsson, Dagar, Gainer, Alonso, Noja.
Dále hrají Thitikul, Iturrioz, Stark, Thompson, Cowan, Shibuno, Hataoka, Maguire, Lydia Ko, Hull, Furue, De Roey, Pace, PI Schmidt, Kupcho.

Hraje se na hřišti Walton Heath GC s parem  71 a délkou 6.079 metrů.

Dotace odměn je 9 milionu dolarů. Loni zvítězila Jihoafričanka Ashleigh Buhai.

Leaderboard

Odkazy:  Walton Heath    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje  Loňské zpravodajství

Sestřih loňského finálového kola