ET – abrdn Scottish Open 2021 – v rozehrávce vyhrál Min Woo Lee

928

European Tour – abrdn Scottish Open, North Berwick, Skotsko
(8. – 11.7.2021, -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
O vítězi Scottish Open musela rozhodnout rozehrávka. K lídrům třetího kola Detrymu a Fitzpatrickovi se přidal Australan Lee, hráč druhé stovky žebříčku. Všichni skončili po 72 jamkách na stejném skore -18. V následující rozehrávce byl hned na první jamce úspěšnější Lee. Získal odměnu 1,123 milionu dolarů, kartu na The Open a vystoupal v žebříčku Race to Dubai z 123. na 7. místo.
Světová jednička Jon Rahm už do předních míst nezasáhl. Přes finiš v posledním kole zůstal dva údery za vedoucími hráči a skončil na 7. místě (-16). O ránu dále skončil na 8. místě světová trojka Justin Thomas (-15).

Další umístění: 4. Poulter (-17), 10. Schauffele (-13), 15. Ramsay (-12), 18. Hatton, MacIntyre (-11), 26. Wallace, Wiesberger, Zalatoris, Fleetwood (-10), 35. Pulkkanen, Rai, Pieters, Westwood (-9), 59. Meronk, Canter (-6), 65. Donaldson Paratore, Rozner (-5), 71. Morikawa (-3), 75. Arnaus, Stone (E).

Konečné výsledky

abrdn Scottish Clasic

 

 

Thomas Detry - foto tomdetry.com
Thomas Detry

Sobota – 3. kolo
Vedou Belgičan Thomas Detry a Angličan Matthew Fitzpatrick, oba -14. Světová jednička Jon Rahm ustoupil z vedení na druhé místo vinou výsledku o čtyři údery vyšším než v druhém kole, 69 ran (-13). Jack Senior se po kole 73, o šest ran horším než předchozí den propadl na 17. pozici.
Světová trojka Justin Thomas si vzdálenost o čela turnaje prodloužil na pět úderů. Nyní je na 17. místě (-9).

Další pozice: 5. Scheffler (11), 8. Westwood, Schauffele (-10), 17. Poulter, Fleetwood, MacIntyre (-9), 28. Zalatoris (-8), 37. Burns, Rai, Pieters (-6), 48. Hatton, Morikawa, Wallace, Wiesbeger (-5), 57. Paratore, Stone Pulkkanen, Grace (-4), 69. Meronk, Bezuidenhout, Laporta (-3).

Leaderboard

 

Jon Rahm - foto pgatour.com
Jon Rahm

Pátek – 2. kolo
Vedoucí pozici zaujali světová jednička Jon Rahm, Belgičan Thomas Detry a lídr minulého kola Angličan Jack Senior (všichni -11). Rahm startoval z desítky odpaliště a první devítku zahrál skvěle s čistými šesti birdie, šest pod par. V druhé devítce polevil, dvě birdie a dvě bogey, celkem kolo za 65 ran, šest pod par.
Detry hrál čistých šest birdie, také 65 ran. Senior zapsal pět birdie a jedno bogey, 67 ran.
Na čtvrtém místě, jednu ránu od lídrů se sešli Coetze, Westwood a Fitzpatrick (-10).
Světová trojka Justin Thomas není daleko, stojí na 7. místě se ztrátou tří úderů na vedoucího hráče (-8).
Rory McIlroy o ránu neprošel cutem (-2).

Další pozice: 11. Scheffler (-7), 16. Hatton, Fleetwood (-6), 23. Schauffele, MacIntyre, Morikawa (-5), 39. Donaldson, Ritchie, Paratore (-4), 53. Zalatoris Rai, Wiesberger, Scrivener (-3), 62. Stone, Burmester, Meronk, Wallace, F.Molinari, Hill (-2), Bezuidenhout, Canter, Pulkkanen, Välimäki,Luiten, Kitayama, Rozner, Pieters (-2).
Cutem neprošli: Higgo, McIlroy, Fichardt, Sullivan, Conners, Pepperell, Kaymer, Jamieson, Catlin, Stenson, Janewattananond, Nienaber, Willett, Harding, Paisley.

Leaderboard

 

Jack Senior - foto europeantour.com
Jack Senior

Čtvrtek – 1. kolo
Osm birdie a jedno bogey, 64 ran postavilo na první místo domácího hráče Jacka Seniora (-7). Na druhém místě jsou Justin Thomas a Lee Westwood (-6). Thomas hrál eagle a čtyři birdie, Westwood čistých šest birdie, oba 65 ran.
Na čtvrtém místě se sešli Rahm, Poulter, Fleetwood a Fitzpatrick (-5). Rory McIlroy  a Colin Morikawa hráli 70 ran a zařadili se na 73. pozici (-1).

Další pozice:  13. Ramsay, Laporta, Schauffele, Hend, Syme (-4), 27. Donaldson, Higgo, Scrivener, Arnaus, Pieters,  MacIntyre (-3), 45. Stone, Zalatoris, Pulkkanen, Luiten, Hatton, Rozner, Paratore (-2), 73. Hill, Wallace, Jamieson, Välimäki, Catlin, Horschell, Pepperell (-1), 96. Rai, Wiesberger, Bezuidenhout, Fichardt, Kitayama, Sullivan (E), 113. Scheffler, Canter, Harding, Willett, Schwab (+1), 131. Burmester, Kaymer, F.Molinari, McDowell (+2), 144. Meronk, Janewattananond (+4),  148. Conners (+5), 152. Paisley, Nienaber (+6).

Leaderboard

 

Úvod
Jednadvacátý turnaj sezóny European Tour a druhý turnaj superdotované Rolex Series se uskuteční opět ve skotském North Berwicku. Zkratka v názvu není překlep, tak se vyslovuje název města Aberdeen.
Obsazení je skvostné, Prize Money osm milionů dolarů přilákala hvězdy z prvních desítek světového a evropského golfu.
Přihlášeni jsou Rahm, Thomas, Morikawa, McIlroy, Schauffele, Hatton, Fleetwood, Westwood,  Horschell, Fitzpatrick, Willett, Scrivener, Catlin, Sullivan, Pieters, Kitayama, Paisley, Conners. MacIntyre, Nienaber a obhájce Rai.

Hraje se na pobřežním linksu Renaisance Club s parem 71.

Dotace odměn je 8 milionů dolarů a 8 tisíc bodu do žebříčku Race to Dubai.  Loni zvítězil  Aaron Rai v playoff s Lee Westwoodem.

Leaderboard

Odkazy:   The Renaisance Golf   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství