XV. Pohár mistrů klubů – mistry jsou Lavoie a Kverková

2656

15. ročník turnaje Tipsport Pohár  Mistrů 2019, Konopiště (12.- 13.10.2019)

Přestože 15. ročník připravil hráčům takřka ideální počasí, i dobře připravené hřiště znamenalo pro účastníky několik nepřekonatelných překážek.
Přesto první den ovládl s krásným výsledkem 67 ran Gregg Lavoie z Erpetu. Nejbližší pronásledovatel finišoval na čísle 70 ran, Václav Kuna v životním výsledku, reprezentující Golf klub Darovanský Dvůr.

Favoritky bojovaly po oba dny s greeny, tak na vedení po prvním dnu stačil výsledek 74 ran Michaely Kverkové. Pro 15. ročník byl cut stanoven na 81 ran v kategorii mužů. U žen stačilo 84 ran.

Druhý finálový den uhlídala v kategorii žen vedení o jednu ránu Michaela Kverková. Reprezentantka GC Kunětická Hora zvítězila s výsledkem 153 ran (74 + 79), před Lucií Harcubovou 154 ran (80 + 74) a Nelou Halaburdovou 154 ran (75 + 79).

V kategorii mužů, potvrdil výsledkem 68 ran Gregg Lavoie útok na rekordní výsledek turnaje Tipsport Pohár Mistrů = 135 ran. Druhé místo, za skvělý finiš, připadlo pro Josefa Weigla s výsledkem 148 ran (78 a 70). Třetí místo obsadil Vojtěch Antoš s výsledkem 149 ran (75 a 74).

„Velmi pěkně připravené hřiště, po loňském druhém místě jsem se koncentroval na svoji hru. A teď se mi daří,“ řekl vítězný Gregg Lavoie.

Finanční prémie ve výši 50 tisíc korun na podporu mládežnického golfu putuje do Erpetu za jeho výsledek 135 ran (67 + 68).

Šestnáctý ročník Tipsport Poháru Mistrů bude na hřištích Golf & Spa Resort Konopiště ve dnech 10. – 11. října 2020.