Hřiště v tuzemsku: velký výběr po celé republice

887

Brzy bude po zimě a opět vyrazíme na golf. Víte, že na území České republiky máme na výběr ze 105 znormovaných hřišť? Ale nejde pouze o osmnáctijamkové resorty, k dispozici je také celá řada menších devítijamkových či šestijamkových areálů i zařízení zaměřená pouze na trénink.

Ještě před dvaceti lety přitom bylo na výběr jen málo míst, kde jste se mohli golfu věnovat a kde bylo možné v blízkém okolí bydliště okusit krásy tohoto sportu. Poté ale přišel boom, který udělal z Česka největší golfovou mocnost ze zemí bývalé východní Evropy. Golfové resorty nebo například tréninkové areály jsou už rozesety po celé republice, na našem portálu Bav se golfem naleznete výběr podle vzdálenosti od určeného místa.

Schéma českých golfových hřišť je skutečně hodně pestrobarevné a pokud byste chtěli mít k dispozici kompletní výčet, naleznete ho včetně všech kontaktních informací na stránkách ČGF. Tam si lze jednoduše vyfiltrovat, jaký druh hřiště vás zajímá počínaje dvěma největšími areály s 36 jamkami v Čeladné a na Konopišti, případně třemi resorty disponujícími 27 jamkami.

Velký výběr je mezi hřišti s 18 jamkami, kterých na mapě České republiky naleznete dokonce sedmačtyřicet. Můžete si vybírat nejen podle lokality a velikosti areálu, ale rozdílné jsou rovněž nabízené služby a tomu odpovídající škála cenového rozpětí.

Většina začátečníků si vzpomene, že s golfem začínala na malých hřištích, která jsou oblíbená i kvůli menší časové náročnosti. Oblíbené v tomto směru jsou areály s devíti jamkami, naleznete však i několik malých hřišť se šesti jamkami. Golf má však spoustu podob a radost vám udělá kdekoliv. Stejně tak je dispozici řada akademií, která nabízí především krátké třípary, najdete i samostatné tréninkové areály.

Samostatnou kapitolou jsou tréninkové komplexy případně samostatné simulátory pod střechou, které obvykle pomáhají v zimních měsících ve zdejších podmínkách nahradit nemožnost hrát venku. Jak moc zde indoory zdomácněly ukázala právě letošní zima, která přinesla nejen mrazivé počasí, ale kvůli vládním opatřením také uzavřená vnitřní sportoviště. Na druhou stranu řada resortů protáhla podzimní sezónu, na mnoha místech se hrálo až do prosince a někde dokonce i v lednu.

www.bavsegolfem.cz