Golfový podzim jako stvořený pro pro začátečníky i pokročilé

303

Prázdninami golfová sezóna nekončí a podle mnohých je dokonce nejhezčím obdobím pro náš sport vůbec. Start nového školního roku je možností pro nováčky nejen z řad dětí, pro pokročilé může být naopak ideálním období pro sklizení golfové úrody na klubových šampionátech a jiných soutěžích.

Golf je v českých podmínkách sportem již takřka celoročním. V místech, kde mají málo sněhu a vlídnější teploty, jsou dokonce golfová hřiště otevřená celoročně, a uzavírají se pouze, když už jsou skutečně nehratelná. Zima po prvním koronavirové vlně tento fakt ještě umocnila, neboť s výjimkou nejchladnějších měsíců se snažila část resortů umožnit hráčům golfové vyžití už během zimních měsíců.

Zima je naštěstí pro golfisty ještě poměrně daleko a podzim bývá pro golf velmi vhodným obdobím. Teploty už nejsou tak vysoké jako uprostřed prázdninových měsíců, bohatší začíná být klubový život a na řadě hřišť znovu pořádají i akce zaměřené na nováčky, kteří chtějí zdarma vyzkoušet nový sport. Často k tomu využívají i Evropský týden sportu, ke kterému se Česká golfová federace tradičně připojuje. Letos se uskuteční ve dnech 23.-30. září.

Ale podzim z pohledu již zavedených rekreačních hráčů je vrcholem sezóny i proto, že ve většině klubů pořádají své šampionáty na rány a někde vrcholí i dlouhodobá mistrovství na jamky. V oficiálním Kalendáři ČGF je pro klubové přebory letos vyčleněn termín 11.-12. září, během tohoto víkendu se šampionáty uskuteční na více než padesátce hřišť.

Vedle ocenění se všem šampiónům a šampiónkám na rány nabízí navíc možnost reprezentovat klub na Tipsport Poháru mistrů, který se od roku 2005 pořádá v Golf Resortu Konopiště. Dvoudenní prestižní klání, do kterého může každý klub delegovat výhradně své mistry a mistryně, se letos bude hrát již posedmnácté od 9. do 10. října. A nezapomíná se ani na klubové jamkové mistry – pro ně pořádají každým rokem v červnu ve Staré Boleslavi obdobný šampionát.

Zářijové klubové vrcholy sezóny přitom jen odstartují řadu dalších oblíbených soutěží, které vrcholí v závěru roku turnaji spojenými se svatomartinskými slavnostmi a na závěr chystají na mnohých místech i oblíbené cross country, při kterém hráči poznávají své hřišti z jiného pohledu. Golfová sezóna podzimem nekončí, radovánky na hřištích pokračují. Sledujte sociální sítě svých klubů. Máme se na co těšit!