D+D Real Czech Masters 2021 – zvítězil Johannes Veerman, Mrůzek na 12. místě

2607

European Tour – D+D Real Czech Masters, Vysoký Újezd (19. – 22.8.2021)

Neděle – finálové kolo
Filip Mrůzek si nejlepší výkon nechal do finále. Čistých pět birdie, 67 ran. Skončil na skvělém 12. místě (-8) a je nejlepším českým hráčem v historii Czech Masters.
Druhým Čechem v pořadí je Ondřej Lieser, dnes hrál 75 ran a obsadil 60. místo (+3).
Matyáš Zapletal je v pořadí třetí český hráč. Finálové kolo se mu nevydařilo, hrál 77 ran a skončil na 67. místě (+7).
Aleš Kořínek dne zahrál Hole in One na 4. jamce (fyzicky na třináctce, šel z 10. odpaliště). Poslední kolo hrál 74 ran, a je na 70. místě (+8).

„Asi to byl můj životní golfový den,“ řekl Mrůzek pro web promotéra golfextra.cz. „Zahrál jsem už nižší skóre, to jo, ale pět ran pod par tady na tom hřišti, to už musí být hodně dobrý golf. To hřiště je těžké, dlouhé, zrádné pin pozice, ale pro mě to bylo úžasné kolo. Golf totálně bez chyby.“

Zvítězil Američan Johannes Veerman (-15). Až na poslední jamku šel stejně s Pulkanenem. Ten ovšem trefil vodu před greenem, musel dropovat, zatímco Veerman zahrál míč doprostřed greenu a dohrál bezpečnými dvěma putty. Za své první vítězství na European Tour získal Veerman odměnu pro vítěze 166.660 Eur.
Druhé místo dělí Američan Sean Crocker a Fin Tapio Pulkkanen (oba -13).
Henrik Stenson skončil na dělem 4. místě (-12).

Další umístění: 4. Peterson (-12), 6. Burmester (-10), 12. Stone, Luiten (-8), 17. Meronk (-7), 23. Horsfield (-6), 33. Shinkwin, Sabbatini, Janewattananond, Harrington (-4), 39. Ritchie, Mansell (-3), 47. Fichardt (-1), 60. Arnaus (+3), 65. Schneider (+4), 70. Pavan (+8).

Leaderboard

Finálové kolo Johannese Veermana

 

 

Tapio Pulkkanen - foto europeantour.com
Tapio Pulkkanen

Sobota – 3. kolo
Start třetího kola byl pro mlhu o hodinu a tři čtvrtě odložen.
Stále se zlepšující Filip Mrůzek hrál 70 ran, dvě pod par a je na 38. místě (-3). V první devítce hrál jedno bogey. V druhé devítce hrál tři birdie v řadě od třinácté do patnácté jamky.
Ondřej Lieser hrál tři birdie a čtyři bogey, 73 ran, jednu nad, 57. pozice (E).
Matyáš Zapletal zapisoval čtyři birdie, čtyři bogey a jedno double bogey, 74 ran, dvě nad par, 65. pozice (+2).
Aleš Kořínek hrál dvě birdie, šest bogey a dvě double bogey, 80 ran, osm nad par, 71. pozice (+6).

Z pátého místa se do čela turnaje probojoval Fin Tapio Pulkkanen (-13). Na hřišti ho nepřehlédnete podle typického kloboučku. Dnes hrál sedm birdie a jedno bogey, 66 ran. Zítra bude bojovat o první výhru na European Tour.
Druhé místo dělí Johanes Veerman, Henrik Stenson a Sean Crocker (-11).

Další pozice: 5. Peterson (-10), 6. Horsfield, Meronk, Soderberg (-9), 12. Burmester (-7), 17. Luiten, Kjeldsen (-6), 20. Stone, Harrington, Mansell (-5), 34. Ritchie, Shinkwin (-4), 38. Janewattananond (-3), 55. Fichardt (E), 73. Arnaus (+7).

Leaderboard

Pozor, změna vysílacího času ! Nedělní vysílání na Golfchannel začíná už v 9 hodin.

Tapio Pulkkanen – 3. kolo

 

 

Sebastian Soderberg - foto europeantour.com
Sebastian Soderberg

Pátek – 2. kolo
Do víkendových kol prošli cutem čtyři Češi. Aleš Kořínek, Ondřej Lieser, Filip Mrůzek a Matyáš Zapletal.
Dnes byl nejlepším českým hráčem Aleš Kořínek. Začínal na 10. odpališti a první devítku se dvěma birdie a dvěma bogey došel sice pouze v  paru, zato druhou devítku zahrál eagle a dvě birdie, čtyři pod, 68 ran. Je na 35. místě (-2).

Po skvělém prvním kole Ondřeje Liesera přišel zvrat. V druhém kole se české jedničce už ani trochu nedařilo. Startoval z 10. odpaliště. V první devítce hrál tři bogey. Druhou devítku začal nadějným birdie, ale bohužel zůstalo jediné a poslední. Následovalo sedm parů a kolo uzavřel čtvrtým bogey. Celkem 75 ran, které odeslaly nejlepšího Čecha z třetího místa do na 50. pozici (-1).
„Nespadlo mi tam dneska vůbec nic,“ řekl Lieser pro web promotéra golfextra.cz. „Největší problém jsem měl na greenech. Nevím, jestli jsem ztratil tempo, ale asi pět puttů přesně v lajně skončilo o dva míčky před jamkou, dalších pět bylo zase prostřelených nad jamkou,“ popsal Lieser nevydařené kolo.

Třetím postupujícím je spolehlivý Filip Mrůzek. Hrál dvě dobrá kola, má celkové skore -1 a dělí 50. pozici s Lieserem
Čtvrtým postupujícím Čechem je Matyáš Zapletal. Odehrál obě kola v paru a postavil se na 63. místo

Za hranicí postupu zůstali Brixi a Zuska (+3), Cafourek a Pospíšil (+5), Tintěra, Matuš a Bača (+6), Zach (+7), Jelínek (+8), Strýček (+9), Bareš, Daněk (+11).

Na prvním místě je Švéd Sebastian Soderberg (-10). Dlouho vedoucího Crockera přeskočil parádní druhou devítkou s eaglem a třemi birdie. Druhé místo dělí Američan Sean Crocker a Polák Adrian Meronk (oba -9). O ránu dále je na 4. místě hlavní hvězda turnaje Švéd Henrik Stenson (-8).

Další pozice: 5. Burmester, Pulkkanen (-7), 11. Peterson (-6), 17. Horsfield, Pavan, Shinkwin, Mansell (-4), 29. Harrington, Ritchie, Stone (-3), 54. Paratore, Janewattananond, Luiten (-2), 50. Schneider. Sabbatini (-1), 63. Arnaus, Fichardt (E).
Cutem neprošli: Willett, Välimäki, Coetze, Enoch, Green, H.Porteous.

Druhé kolo bylo pro silný déšť a nehratelné greeny v 16 hodin na 40 minut přerušeno.

Leaderboard

 

Čtvrtek – 1. kolo
Ondřej Lieser šel ve flightu s legendami Stensonem a Harringtonem. Po prvních dvou jamkách, kdy zahrál špatnými přihrávkami vedgemi dvě bogey, se rozehrál do neskutečné formy. Od čtvrté jamky hrál už jenom birdie a bylo jich celkem šest, z toho tři za sebou od desítky do dvanáctky. Celkem 68 ran a pozice na fantastickém 3. děleném místě (-4).

Po prvním kole je v čele dvojice hráčů se skore -5. Jsou to Australan Maverick Antcliff  a Švéd Henrik Stenson (-5).
Na třetí pozici se spolu s Lieserem shromáždili Peterson, Willett, Meronk, Horsfield, Burmester, Hojgaard, Pulkkanen a Crocker (-4).
Druhým Čechem v pořadí  je Michal Pospíšil na 37. místě (-1).

Další pozice: 11. Mansell, Schneider (-3), 19. Kjeldsen, Harrington (-2), 37. Janewattananond, Luiten, Sabbatini, Shinkwin (-1), 54. Välimäki (E), 73. Fichardt (+1).

Leaderboard

První kolo Henrika Stensona

 

 

Úvod
Sedmý ročník jediného turnaje European Tour v Česku se koná tradičně na hřišti Albatross Golf Clubu ve Vysokém Újezdě u Prahy. Na startovní listině je několik velkých jmen dávné i nedávné minulosti, např. Henrik Stenson, Danny Willett nebo znovuzrozený Rory Sabbatini, stříbrný olympijský medailista z Tokia.
Dále se účastní tři vítězové předchozích Czech Masters Haydn Porteous, Paul Peterson a Andrea Pavan.
Ze současných hráčů první padesátky žebříčku European Tour budou hrát Harrington, Stone, Burmester, Horsfield, Veerman, z dalších zvučnějších jmen Janewattananond, Meronk, Fichardt, Arnaus, Välimäki, Luiten, Coetzee, Shinkwin.

Promotér hodně sází na českou stopu, na hřišti uvidíme 16 českých hráčů.
Ondřej Lieser a Stanislav Matuš hrají na vlastní kartu. Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Štěpán Daněk, Jakub Bareš, Lukáš Tintěra, Gordan Brixi, Šimon Zach, Michal Pospíšil a Matyáš Zapletal hrají na pozvánku promotéra. Pozvánku obdrželi také amatéři Matěj Bača, Jiří Zuska, Kryštof Strýček a Maxmilián Jelínek.

Hraje se na hřišti Albatross Golf Resortu s parem 72 a délkou 6.828 metrů.

Dotace odměn pro hráče je 1 milion Eur.

V roce 2020 byl turnaj kvůli covidu zrušen, posledním vítězem z roku 2019 je Belgičan  Thomas Pieters.

Turnaj vysílá český Golfchannel. Ve čtvrtek a pátek od 13:00 hodin, v sobotu od 13:30, v neděli od 9:00 Hodin. Komentuje Petr Janouch.

Leaderboard

Odkazy:    Albatross GR   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

 

Czech Masters 2019