CPATT v Kácově – zvítězil Štefan Páleník

725

Czech Pro-Am Teaching Tour, Panorama Kácov (19.7.2021)

V Panorama Resortu v Kácově se konal čtvrtý turnaj série CPATT pro učící profesionály. Doprovodným kategoriemi akce jsou Apprentice pro studenty PGAC a AM pro amatérské hosty, klienty, a přátelé profesionálů. Na rozdíl od Albatrossu i dvoudenního mistrovství v Berouně se vítězem nestal Petr Nič, obhájce jak celkového loňského titulu na tour, tak výhry právě na Panoramě. Profesionála limitovalo zranění ramene, kvůli němuž se tentokrát dělil až o 8. místo.

V kategorii PRO učících profesionálů poprvé zvítězil Štefan Páleník výsledkem 69 ran, tři pod par. „Poprvé jsem hrál Panoramu z bílých odpališť a byl to oproti černým nezvyk, ale příjemný. Krásně připravené hřiště, fajn greeny, co víc si přát,“ řekl vítěz.
O tři rány zpět obsadil druhé místo Jiří Němeček (E). Třetí skončil Rudolf Nechanický (+2).
Další pozice: 4. Vantuch (+3), 5. Šimek (+4), 8. Petr Nič (+5), 12. Štrougal (+8), 13. Jan Juhaniak (+9), 19. Pavel Nič (+12), 21. Moučka (+13).

Kategorii Apprentice ovládl Jakub Švarc (+1), šest ran před Lukášem Chvapilem (+7) a osm před Jiřím Filipem (+9).

V kategorii amatérů AM byl nejlepší Jan Buřil (43 bodů Stableford), před Jaroslavem Spozdilem (39 b.) a Čeňkem Lorencem (39 b.).

Soutěž týmů vyhráli Rudolf Nechanický s Janem Buřilem.

Zleva Páleník, Švarc, Buřil, Nechanický

Dle kácovské tradice naskákali všichni vítězové svorně do jezera u klubovny. Nejen zelené sako v Augustě, ale také bílý župan na Panoramě dělá šampiony.

Konečné výsledky