Akademickými mistry ČR 2021 se v Kácově stali David Benák a Gabriela R. Vítů

662

Česká asociace univerzitního sportu a ČGF – Akademické mistrovství ČR na rány a Akademické mistrovství univerzitních družstev, Kácov (31.8. – 2.9.2021)

Čtvrtek – finálové kolo
Akademickými mistry ČR 2021 se v Kácově stali David Benák z Univerzity Pardubice (E) a Gabriela R. Vítů z UK Praha (+2). Druhá místa obsadili David Jízdný z Masarykovy univerzity I (+1) a Karolína Stará ze stejné školy (+6). Na třetí místa se postavili Milan Kotrba z UK Praha I (+14) a Dagmar Urbánková z Menlo College v Kalifornii(+14).

Akademickým mistrem ČR družstev se stal tým Masarykovy Univerzity I ve složení Karolína Stará, David Jízdný, Jan Staněk a Vojtěch Jochman (675). Na druhém místě skončil tým UK Praha I (693), třetí místo obsadil tým VŠE Praha (729).

Přálo počasí, bylo slunečno se slabým větrem. Ale především se vytáhli greekeepeři Panorama resortu, kteří vysokoškolákům dokonale připravili hřiště.

Po vyhlášení výsledku a rozdílení cen následoval skok vítězů do jezírka u klubovny. Skočili vítězové i celé vítězné družstvo.

Ředitelka mistrovství Jana Giacintová byla nadšena: „Byla tu milá, družná  atmosféra, hráči se bavili, bylo neuvěřitelně dobře připravené hřiště a zažili jsme skvělý přístup resortu k naší akci.“

Leaderboard

 

David Benák a Karolína Stará - foto Ivan Paggio
David Benák a Karolína Stará

Středa – 2. kolo
V čele zůstávají David Benák (-3) a Karolína Stará (+1).
V mužské kategorii se na druhé místo probojoval David Jízdný (+4), na třetím zůstává Jan Staněk (+7).
V ženské kategorii zůstává na druhém místě Gabriela Roberta Vítů (+2), na třetí místo postoupila Dagmar Urbánková (+7).

V soutěži družstev vede UK Praha II (250), před Západočeskou univerzitou v Plzni (338) a Českou zemědělskou univerzitou v Praze (339).

Leaderboard

 

David Benák - foto Ivan Paggio
David Benák

Úterý – 1. kolo
Po úvodním kole akademického mistrovství vede v mužské kategorii David Benák (-3) před Ondřejem Němcem (+2) a Janem Staňkem (+3).
V ženské kategorii vede Karolína Stará (E), před Gabrielou Robertou Vítů (+1) a Lenkou Nebeskou (+2).

V soutěži družstev je na prvním místě Masarykova Univerzita I (223)  před UK Praha I (228) a VŠE Praha (238).

Leaderboard

 

Panorama Kácov - foto Ivan Paggio
Panorama Kácov

Úvod
Akademické mistrovství ČR se tento rok dohraje v Kácově na hřišti Panorama Golf Resortu. Hrají se tři kola na devítkách River a Meadows. Mistrovství se mohou zúčastnit aktuální studující všech forem studia na vysokých školách bez omezení věku. Hráči startuji po hlavičkovou vysoké školy, nikoli fakulty.
Muži hrají z bílých odpališť, ženy z modrých.

Přihlášeno je 43 mužů a 12 žen. Na startu budou např. Václav Lébl (Pro), Benák, Jízdný, Kotrba, Kluger, Simoni, Weisl, Urbánková, Nebeská, Vítů, Stará, Harcubová, Kverková, Šmejkalová, Luňáčková.

Loni v Telči se akademickými mistry ČR stali Šimon Zach a Gabriela Roberta Vítů.

Ředitelkou turnaje je Jana Giacintová, hlavním rozhodčím Petr Vávrů, rozhodčím Dalibor Procházka.

Leaderboard

Odkazy:  Panorama GR   Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství