3. CGAT Sokolov – zvítězili Formánek a Saint Germain

738

ČGF – 3. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, Sokolov (18. – 20.6.2021)

Neděle – finálové kolo
Na prvních místech nedošlo ke změnám. Vítězi  třetího zastavení Czech Golf Amateur Tour v Sokolově jsou Timotej Formánek a Natálie Saint Germain.

Šestnáctiletý Timotej Formánek z GC Hodkovičky předvedl vzácně vyrovnaný výkon. Zvítězil po kolech 70,70,70 (-6). O šest ran zpět se na druhém místě umístil hrdina turnaje, jedenáctiletý Louis Klein z Albatross GR (E). Třetí místo dělí David Tomi z Albatross GR a Vlastimil Miler z Greensgate GC (oba +3).

Další umístění: 8. Groh, L.Janda(+10), 10. Jeřicha (+11), 12. J.Janda (+13), 16. Hlaváček, (+17), 22. Siwy (+20).

Leaderboard muži

 

Natálie Saint Germain - foto Ivan Paggio
Natálie Saint Germain

Vítězkou ženské části 3. CGAT je  Natálie Saint Germain z Albatrossu (-2). Finálové kolo došla v paru se třemi birdie a třemi bogey, 72 ran. Zvítězila o dva údery před Denisou Vodičkovou z Beskydského GK (E), o tři před třetí  Veronikou Kedroňovou z GC Olomouc (+1).

Další umístění: 4. Burdová (+3), 5. Rintová (+5), 6. Sionková (+7), 7. Sofie Dimitrova (+9), 13. Křenková (+14), 14. Vítů (+15).

Leaderboard ženy

„Dnes bylo výrazně příjemnější počasí, dokonce přišel i krátký déšť. Startovali jsme již od 7:30 z obou odpališť, abychom se vyvarovali bouřek,“ vysvětluje ředitel turnaje Adam Kratochvíl pro cgf.cz. „Vzhledem k předpovědi vyšlo počasí i celý program turnaje skvěle s jediným přerušením ve druhém kole.“

 

Timotej Formánek a Natálie Saint Germain - foto FB a Ivan Paggio
Timotej Formánek a Natálie Saint Germain

Sobota – 2. kolo
Louise Kleina vystřídal na prvním místě kadet Timotej Formánek (-4). V druhém kole zopakoval výkon 70 ran, tentokrát se čtyřmi birdie a dvěma bogey. Vede o dva údery před Vlastimilem Müllerem a hvězdou turnaje, jedenáctiletým Louisem Kleinem (oba -2). Po včerejším výsledku 69 zahrál Klein dnes 73 ran s pěti birdie, čtyřmi bogey jedním double bogey.

Mužské kolo se pro bouřku protáhlo.  „V průběhu odpoledne jsme z důvodu blížící se bouřky museli hru přerušit na hodinu a čtyřicet minut. I tak jsme ale druhé kolo bez potíží dohráli,“ vysvětlil na serveru cgf.cz průtahy programu ředitel soutěže Adam Kratochvíl.

Další pozice: 6. Tomi (+2), 7. Lukáš Janda (+3), 11. Groh (+7), 12. Jakub Janda, Hlaváček (+9), 17. Siwy, Jeřicha (+12).
Cutem neprošli:  Nosek, Křivanec, Sionko.

Leaderboard mužů

Natálie Saint Germain - foto Ivan Paggio
Natálie Saint Germain

Do čela ženského pole se postavila Natalie Saint Germain z Albatrossu (-2). Po prvním kole s výsledkem 75 se druhý den zlepšila o osm úderů. Hrála sedm birdie a dvě bogey, 67 ran, pět pod par.
Vede o dva údery před Denisou Vodičkovou z Ropice (E), o čtyři před třetí Sofií Dimitrovou z Albatrossu (+2).
Vedoucí hráčka prvního kola Lucie Váchová se zhoršila o pět ran a z vedení ustoupila na 8. místo (+5).

Další pozice: 4. Sionková, Burdová, Kedroňová (+3), 7. Rintová (+4), 10. Barcalová (+7), 12. Křenková (+9), 17. Vítů (+11).
Cutem neprošly: Chlostová, Kverková, Dittertová.

Leaderboard žen

 

Pátek – 1. kolo
Neuvěřitelný výkon podal jedenáctiletý Louis Klein z Albatrossu, úřadující Mladší žák roku 2020. Sokolovské hřiště pokořil pěti birdie a jedním double bogey, 69 ranami.
Se skore -3 vede o ránu před kadetem Timotejem Formánkem z Hodkoviček (-2) a o dvě před Lukášem Jandou z Greensgate (-1).

Další pozice mužů: 7. Hlaváček (+2), 11. Tomi, Jeřicha (+3), 17. Groh (+5), 25. Siwy (+8).

V ženské soutěži vede šestnáctiletá Lucie Váchová ze Mstětic (E), před Veronikou Kedroňovou z Olomouce (+1). Třetí místo dělí pětice hráček: Miriam Barcalová z Hodkoviček, Denisa Vodičková z Ropice, Karolína Krásová ze Zbraslavi, Dominika Burdová z Grabštejna a Gabriela Vítů z Hluboké (všechny +2).

Další pozice žen: 8. Sionková, Saint Germain (+3), 15. Melecká (+5), 20. Kverková, Křenková (+7), 27. Chlostová (+9).

Leaderboard

 

Úvod
Třetím turnajem pokračuje v západočeském Sokolově Czech Golf Amateur Tour 2021, nejvyšší soutěž jednotlivců.
Vzhledem k blížícím se velkým turnajům na českém území mnoho významných jmen na přihlašovací listině chybí. V mužské soutěži jsou přihlášeni Groh, Jakub Janda, Melichar, Jeřicha, Růčka, Tomi, Hlaváček.
V ženské soutěži jsou na startovní listině Vodičková, nová hvězda Sionková, Vítů, Saint Germain, Křenovská, Sof. Dimitrova.

Hraje se na hřišti GC Sokolov s parem 72 a délkou 6.288 metrů pro muže, 5.311 metrů pro ženy.
Cutem po druhém kole postoupí 42 mužů a 21 žen.

Ředitelem soutěže je Adam Kratochvíl, hlavním rozhodčím Dailbor Procházka, Rozhodčími Adam Kratochvíl, Víťa Štrouf a Martin Sůs.

Odkazy:   GC Sokolov   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Webkamera