CGOT na Karlštejně – vyhrál Jakub Bareš

969

ČGF – CGOT Platon Life Karlštejn Open by Czech Golf Federation (3. – 5.9.2021)

Neděle – 3. kolo
Jakub Bareš měl den. Hrál jedenáct birdie a dvě bogey, 63 ran, kolo devět pod par, celkem -15.
Zvítězil o tři údery před Michalem Pospíšilem (-12). Získal odměnu 62.250 Kč. Na třetím místě skončil amatér Vojtěch Pavelka (-10).
Souboj profesionálů s amatéry tentokrát vyzněl jednoznačně pro profesionály. Jejich hegemonii se podařilo narušit pouze Vojtěchu Pavelkovi, který se vklínil mezi šest profesionálů na prvních sedmi místech.

Filip Mrůzek po pokaženém prvním kole úspěšně dotahoval a umístil se na konečném 4. místě (-6).

Pikantně zní skutečnost, že mladý amatér Matouš Zach byl po dvou kolech dvě rány před svým starším bratrem, profesionálem Šimonem. Mladšího bratra měl ve startovním poli i vítěz. Jaroslav Bareš junior se umístil na 36. místě. Roste nová generace.

Další pozice: 5. Zapletal (-6), 6. Daněk (-4),  8. Bača, Matuš (-3), 10. Pavouček (-2), 14. Tichý (+1), 18. Tintěra, Zach (+3),  25. Jízdný (+4), 36. J.Bareš jun. (+9).

„Druhému turnaji Czech Open Golf Tour na Karlštejně mimořádně přálo počasí,“ pochvaloval si ředitel turnaje Luboš Klikar. „Hřiště bylo na turnaj výborně připraveno, zvláště grýny, za což si Golf Resort Karlštejn zaslouží poděkování. Hráči se odvděčili tím nejlepším možným způsobem – nízkými skóre. Tentokrát svou sílu ukázali profesionálové, kteří získali hned sedm míst v Top 10 včetně vítězství Jakuba Bareše a druhého místa Michala Pospíšila. Ani amatéři se však neztratili, o čemž svědčí třetí místo Vojtěcha Pavelky. Turnaj měl náboj od začátku do konce a hráči si ho užívali. Měl jsem radost z přátelské atmosféry i zdravého hecování. Na hodnocení obou turnajů je ještě příliš brzo, ale i z ohlasů hráčů soudím, že je společné soupeření baví a motivuje. A to je hlavní cíl Czech Open Golf Tour – posouvat naše nejlepší hráče výkonnostně výš,“ uzavřel Klikar.

Leaderboard

Závěrečné slovo Luboše Klikara – technického ředitele ČGF

 

 

Vojtěch Pavelka

Sobota – 2. kolo
Na první místo se postavil úřadující juniorský Mistr ČR Vojtěch Pavelka (-12). Hrál eagle, čtyři birdie a jedno bogey, 67 ran.
Sedm čistých birdie, 65 ran zapsal do skorkarty Michal Pospíšil a obsadil druhou pozici (-9).
Na třetí pozici je Jakub Bareš se šesti čistými birdie, 66 ranami (celkem -6).
Lídr předchozího kola Cyril Suk, který včera zahájil úžasným skore 64 ran se dvěma eagle, pěti birdie a jedním bogey, přinesl dnes o 11 ran horší výsledek. Čtyři birdie, tři bogey a dvě double bogey daly výsledek 75 ran a ústup na 4. pozici (-5).

Za nápravu včerejšího nepovedeného kola (76 ran) se vypravil Filip Mrůzek a byl úspěšný. Dnes stvořil nejlepší číslo kola, 64 ran. V první devítce hrál dvě birdie a jedno bogey. Druhou devítku hrál pouze 29 ran s prvním Hole in One v životě a pěti birdie.  Parádní výsledek ho vystřelil na 5. místo (-4), osm ran za lídra.

Další pozice: 5. Daněk (-4), 7. Zapletal, Matuš (-2), 9. Bača, Pavouček (-1), 14. Páleník, Vik (+1), 22. Tintěra, Jízdný, Mlýnek (+2), 32. Formánek, Jeřicha (+4), 36. Klein (+5), 40. Zelinka, Strýček (+6).
Cutem neprošli: J.Němeček, Bystřický, Siakala, Ťupa.

Leaderboard


Úvod
Po úspěšné červnové premiéře na Kaskádě, kterou ovládl profesionál Aleš Kořínek, Czech Open Golf Tour pokračuje  druhým pilotním turnajem na Karlštejně. Středočeský resort bude profesionály a přední amatéry hostit od pátku 3. do neděle 5. září.

Mezi přihlášenými najdeme profesionály Filipa Mrůzka, Michala Pospíšila, Stanislava Matuše, Štěpána Daňka, Šimona Zacha, Matyáše Zapletala, Marka Siakalu či Cyrila Suka stejně jako amatérské reprezentanty Davida Mlýnka, Matěje Baču a Václava Tichého nebo letošního mezinárodního mistra ČR mid-amatérů Dominika Pavoučka. Stejně jako na Kaskádě bude hrát teprve dvanáctiletý! Louis Klein, velký příslib českého golfu, hráč s HCP +3,0, který na začátku srpna skončil na fantastickém 16. místě v MM ČR ve hře na rány na Kunětické Hoře.

Hraje se na 54 jamek na rány bez vyrovnání; cut po druhém kole je pro 40 nejlepších hráčů a všechny dělené výsledky. Amatérští hráči hrají na úpravu hendikepu a turnaj je započítáván do WAGR.

Nejlépe umístěný amatér v tomto turnaji získá hrací kartu včetně úhrady startovného na turnaj Penati Slovak Open, který se na hřišti Legend ve známém slovenském resortu hraje od 12. do 14. září a v němž účast přislíbili olympionici Rory Sabbatini a Ondřej Lieser.
V Czech Open Golf Tour hrají jen muži.

Celková dotace turnaje je 250.000 Kč je určena výhradně mezi hráče v TOP 10 neredukovaného pořadí amatérů i profesionálů,  přičemž vítěz získá 66.250 Kč.  Peněžní výhry jsou v této sezóně vypláceny jen profesionálům.
Amatérští hráči v TOP 10 získají hodnotné věcné ceny.

Ředitelem turnaje je Josef Slezák, hlavním rozhodčím Luboš Klikar, rozhodčí Adam Kratochvil, Jan Šonka.

Leaderboard

Odkazy:   GR Karlštejn     Hřiště na satelitní mapě    Stránka turnaje