3 minuty na hledání míče

  157

  Dobrý den,
  Teď jsem dočetl vaši odpověď na otázku ohledně 3 minut. Je to tam skoro jasně popsané, ale z vlastní zkušenosti vím o jedné nejasnosti a zajímal by mne váš názor. Předem tedy musím říct, že se nejednalo o golf, ale discgolf, kde ale pravidlo o hledání je opsané z disgolfových pravidel, jen je tam čas 2 minuty. Ale stejná situace se může v golfu stát.
  Pro jistotu to popíšu jako by to bylo v golfu.
  Odpálím míček někam do semirafu.
  Sejde se tam celý flight a zacne hledání, po pár vteřinách jeden z hráčů prohlásí, že začíná měřit a přestane hledat a kouká na hodinky.
  A teď důležité uviděl jsem míček, ležel 10 cm od jeho nohy. Zvedám ruku, abych na něj ukázal a nadechuji se k výkřiku mám ho. A do toho on prohlásí, že čas uplynul.
  Neukecal jsem to a dodnes mám pocit křivdy.

  Co si o tom myslíte vy ?

  Děkuji Radek Kala

  Odpověď na dotaz

  Dobrý den Radku.

  Začnu od konce.
  Pokud by mi tohle na hřišti někdo udělal, vyhledal bych co nejdřív člena Soutěžního výboru a žádal bych trest na bázi etikety, ducha hry a sportovního chování.
  Kdyby mi tohle někdo přednesl jako rozhodčímu (ve službě), navrhnul bych Soutěžnímu výboru podle stejných principů diskvalifikaci toho, kdo celou dobu o míči věděl a hlídal čas, aby mohl oznámit po třech minutách, že je míč ztracený.
  Nejsem nadšený z toho, že v českém golfu máme disciplinární komisi (přijde mi tenhle orgán bez ohledu na jeho efektivitu či skutečnou funkčnost jako absolutně nepatřičný prvek, suplující kluby a jejich orgány), nicméně pokud by nedošlo k potrestání přímo na hřišti, oslovil bych členy této komise.

  Doufám, že se vám, Radku, tahle hrůza na golfu nepřihodí. A vlastně že se vám nepřihodí ani v DISC-golfu, pokud jej ještě provozujete.
  Hezkou hru!

  Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!