Středoškolský pohár nově i pro jednotlivce

283

Ingolf – Středoškolský pohár , Zbraslav (23.9.2021)

Už jen 10 dní. Na hřišti Prague City Golf Clubu na Zbraslavi se  ve čtvrtek 23.9.2021 odehraje 15. ročník Středoškolského poháru družstev a jednotlivců.

Akce byla založena v roce 2006 jako soutěž tříčlenných středoškolských družstev z České republiky a Slovenska. V roce 2021 se bude konat jubilejní 15. ročník. V loňském roce byla do propozic přidána možnost účasti družstev druhého stupně základních škol a prvních čtyřech ročníků osmiletých gymnázií.

POZOR!! Nově mohou startovat i jednotlivci v individuální soutěži!! Vítězové získají titul Nejlepší Středoškolský golfista roku 2021 ČR. Tedy hraje sám za sebe i za školu. Aneb k účasti už chudák sám nadějný golfista nepotřebuje celé družstvo…

V evropském měřítku se jedná o unikátní golfovou událost, která má již své „odsouhlasené“ kopie a následovníky v okolních zemích.

Středoškolský pohár je prvním významným počinem v propagaci golfu a osvětě o něm s cílem přivést golf na masovou úroveň skrze střední školství. Akce se řadí mezi 3 nejdůležitější juniorské akce roku Oficiálního kalendáře turnajů České golfové federace.

Akcí prošli za doposud odehraných 14 ročníků prakticky všichni reprezentanti a slavná jména českého golfu: kromě zmíněných výše i Filip Mrůzek, Klára Spilková, Kateřina Krásová, Jiří Zuska, Sára Kousková a mnozí další. A špičkové sportovní úrovni svědčí mimo jiné i průměrný handicap účastníků soutěže. V roce 2021 měl hodnotu 4,6.

Štěpánka Pučálková
Patrony PB středoškolského poháru v minulých letech byli: Lucie Borhyová, Dominik Hašek, Kateřina Neumannová, Dušan Salfický, Klára Spilková, David Suchařípa, Roman Šebrle, Vladimír Šmicer a v roce 2020, Marta Jandová, která zazpívala živě českou státní hymnu.

Patron je následně i autorem slavnostní odpalu, který zahájí samotnou soutěž.

Patronem letošního ročníku je sólistka Sempreopery v Drážďanech a vášnivá golfistka Štěpánka Pučálková.

Ingolf.cz    Středoškolský pohár 2020